Elektrobud przegrał z Siarką

Wydawało się, że wszystko układa się po myśli graczy Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Ostatnia kwarta zadecydowała o wyniku. Siarka Tarnobrzeg pokonała zespół z Pruszkowa 85:78 w 3. kolejce I ligi koszykówki mężczyzn.

Musiała upłynąć minuta, żeby piłka po raz pierwszy wpadła do kosza. Trafił Ornoch, a później drużyny prowadziły wymianę punkt za punkt. W końcu goście przejęli inicjatywę. Przez trzy minuty trafiali tylko graczy Elektrobudu i zrobiło się 21:10. Trójka Zalewskiego nieco poprawiła sytuację gospodarzy – 15:24, którzy początek drugiej odsłony mieli niemrawy. Po trójce Kalinowskiego ekipa z Pruszkowa prowadziła 37:20. Ale po upływie pięciu minut Siarka obudziła się i ruszyła do przodu. Praktycznie każdy rzut kończył się zdobyczą punktową i na tablicy pojawił się wynik 36:37. Trójka Ornocha nieco uspokoiła sytuację (40:36), ale gospodarze trafili w końcówce i na przerwę Elektrobud schodził prowadząc 40:38.

W pierwszych minutach trzeciej odsłony trwała wyrównana walka, ale z czasem inicjatywę przejęli goście. Elektrobud hurtowo zdobywał punkty i po celnym rzucie Madziara było 67:50. W końcówce gospodarze powalczyli, ale wiele nie ugrali. Wydawało się, że goście mają sytuację pod kontrolą. Ale ostatnia kwarta wywróciła wszystko do góry nogami. W głównej mierze punktowali gospodarze, którzy na blisko dwie minuty przed końcem wyrównali – po 76. Końcówka dla Siarki, która rozpędzona na ostatniej prostej wydarła zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Robert Cetnar – 15.

Siarka Tarnobrzeg – Elektrobud Investment ZB Pruszków 85:78 (15:24, 23:16, 16:27, 31:11)