Elektrobud przegrał w Lesznie

Czwarta porażka w sezonie pruszkowskiego zespołu. Elektrobud-Investment ZB przegrał z Jamalex Polonią 1912 Leszno 80:99.

Gospodarze szybko zamierzali pokazać drużynie Marka Zapałowskiego, kto będzie rządził w spotkaniu 9. kolejki I ligi. Już w pierwszej kwarcie Polonia zbudowała dwudziestopunktową przewagę – 37:17. Koszykarze z Pruszkowa byli w szoku, ale musieli przyjąć jeszcze jeden cios. Na półmetku Elektrobud przegrywał 27:61!

Duża przewaga Polonii sprawiła, że emocje szybko się skończyły. Gospodarze byli pewni swego. Elektrobud walczył jeszcze w ostatniej kwarcie, ale gracze Polonii mieli świadomość, że tylko trzesięnie ziemi może odebrać im zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla drużyny z Pruszkowa zdobył Adrian Kordalski – 17.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 99:80 (37:17, 24:10, 25:26, 13:27)