Dymisja Libicha. „Świr” nowym trenerem Znicza?

Region

Michał Libich nie jest już trenerem Znicza Pruszków. Po serii katastrofalnych wyników podał się do dymisji.

Kiedy były trener Polonii Warszawa przejmował na wiosnę drużynę Znicza, była ona jednym z faworytów do awansu. Jednak po sześciu rozegranych spotkaniach pod wodzą Libicha pruszkowianie zdobyli tylko trzy punkty na 18 możliwych i praktycznie pogrzebali szanse na końcowy sukces. We wtorek trener czerwono-zółtych podał się do dymisji.

Na razie włodarze Znicza jeszcze nikogo nie zatrudniły na miejscu Libicha, jednak krążą plotki jakoby były reprezentant Polski Piotr Świerczewski, miał zostać nowym szkoleniowcem pruszkowian. 39-letni Świerczewski nie ma jeszcze doświadczenia trenerskiego, ale jako członek klubu Wybitnego Reprezentanta, może uzyskać licencję na prowadzenie zespołu w lidze.

Jeśli Świerczewski rzeczywiście zostałby trenerem drużyny z Pruszkowa niewątpliwie byłby jego największą gwiazdą. Jako piłkarz występował m.in. we francuskim Olimpique Marsylia czy angielskim Birmingham City i rozegrał ponad 70 meczów w reprezentacji Polski. Znany był z waleczności i nieustępliwości.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.