Duet trenerski w Zniczu

Region

Byli reprezentanci Polski Piotr Świerczewski i Maciej Śliwowski będą razem prowadzić pierwszy zespół Znicza Pruszków.

Tak Świerczewski, jak i Śliwowski nie mają żadnego doświadczenia trenerskiego. Owszem byli to bardzo dobrzy piłkarze, grali w reprezentacji i klubach zagranicznych, ale czy poradzą sobie z prowadzeniem drużyny? Przekonamy się już niedługo. W najbliższą sobotę drużyna Znicza jedzie do Olsztyna, powalczyć o punkty z sąsiadem z ligowej tabeli. Czy zadziała zasada „nowej miotły”? Zobaczymy. Z pewnością dla piłkarzy będzie to dodatkowy bodziec do ciężkiej pracy na treningach, bo każdy zawodnik musi od nowa zapracować na zaufanie trenerów, którzy jako zawodnicy odnosili duże sukcesy.

Piotr Świerczewski rozegrał 70 spotkań w pierwszej reprezentacji Polski, jest medalistą olimpijskim z 1992 roku, uczestnikiem mistrzostw świata w 2002 r. Grał m.in. we francuskim Olimpique Marsylia czy angielskim Birmingham City.

Michał Śliwowski to 9-krotny reprezentant Polski. Grał m.in. w Legii Warszawa i Rapidzie Wiedeń. W 1992 roku w barwach Legii w 38 spotkaniach zdobył 29 bramek.

Spotkanie OKS Olsztyn – Znicz Pruszków odbędzie się 16 kwietnia o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Piłsudskiego 69a.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.