Dobrowolska powołana do kadry

Wrotkarstwo

Kolejne wyzwanie przed Martą Dobrowolską (na zdjęciu druga z lewej). Wrotkarka UKS Grodzisk Mazowiecki dostała powołanie do reprezentacji Polski na zawody European Cadet Challenge.

Trudno wyobrazić sobie, że z krajowych zawodów podopieczna Sławomira Chmury wraca bez medalu. To niemalże nierealny scenariusz. Dlaczego? Bo Marta Dobrowolska przyzwyczaiła, że zostawia rywalki daleko w tyle. Nie robi jej różnicy, czy rywalizuje na torze łyżwiarskim czy wrotkarskim.

W sezonie zimowym zawodniczka grodziskiej Sparty triumfowała w grudniowych Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Zakopanem, a potem wzięła udział w międzynarodowym campie w Collabo. Fantastycznym pokazem umiejętności były młodzieżowe mistrzostwa kraju, w których Dobrowolska zdobyła pięć złotych medali. Triumfowała na 500m (dwa razy), 1000m, 1500m oraz w wieloboju. Sezon letni? W maju Dobrowolska wyruszyła do Tomaszowa Mazowieckiego na mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach. Zawodniczka Sparty zdobyła dwa złota i srebro, a wraz z koleżankami triumfowała również w sztafecie.

Marta Dobrowolska jest obserwowana przez trenerów kadry. Na początku sierpnia zawodniczka otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na zawody European Cadet Challenge, które odbędą się w dniach 11-12 sierpnia w Ostendzie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.