Dobra passa Liderek powraca

Po przegranym meczu z Wisłą Can Pack Kraków, PTS Lider Pruszków odniósł zwycięstwo na własnym parkiecie. Pruszkowskie koszykarki pewnie pokonali drużynę ŁKS Łódź.

Liderki szybko zapewniły sobie przewagę. W ciągu pierwszej kwarty wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando pruszkowianek.

Łodzianki jednak dwukrotnie zniwelowały stratę do trzech punktów. W trzeciej kwarcie gospodynie prowadziły dziesięcioma punktami, jednak doskonała dyspozycja Leony Jankowskiej w tym meczu sprawiła, że Łodzianki odrobiły siedem punktów.

Podobna sytuacja miała miejsce w czwartej kwarcie. Przy stanie 52:38 dla Liderek zawodniczki ŁKS-u zdobyły jedenaście punktów z rzędu. Chwile później pruszkowianki znów odskoczyły na pięć punktów i ta przewagę utrzymały do końca spotkania.

PTS Lider Pruszków – ŁKS Siemens Łódź 60:53 (15:9, 15:16, 18:13, 12:15)