Cztery medale grodziszczan w mistrzostwach Polski

Region

Aż cztery medale (złoty, dwa srebrne i brązowy) zdobyli tenisiści stołowi Bogorii w 79. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Białymstoku.

Po dwa medale zdobyli Robert Floras i Wang Zeng Yi. Floras wywalczył złoto w grze mieszanej w parze z Magdaleną Szczerkowską. Brązowi medaliści ME juniorów pokonali w finale 3:1 Martę Smętek i Mateusza Gołębiowskiego. W ubiegłym rokuw Sosnowcu nadarzyńsko-grodziski duet sięgnął po brązowy krążek. Drugi medal „Florek” zdobył w grze pojedynczej po półfinałowej porażce z… Wang Zeng Yi 0:4.

W finale singla „Wandżi” uległ jednak Bartoszowi Suchowi 0:4. Drugą okazję do wywalczenia tytułu mistrza Polski 26-latek miał w grze podwójnej w parze z Lucjanem Błaszczykiem. Wicemistrzowie Europy sprzed dwóch lat przegrali po zaciętym pojedynku 2:3 z Tomaszem Lewandowskim i Jarosławem Tomickim. Zawodnik Bogorii oraz pingpongista TTC Zugbruecke Grenzau mają w swoim dorobku już trzy złote medale mistrzostw kraju w grze podwójnej.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.