Cztery medale Polaków w Pruszkowie

Kolarstwo Torowe

Cztery medale wywalczyli polscy kolarze torowi w Pucharze Świata w Pruszkowie. – Zdaliśmy test przed mistrzostwami świata – mówią przedstawiciele Polskiego Związku Kolarskiego.

Przez trzy dni pruszkowski tor gościł najlepszych kolarzy torowych. Cały świat patrzył na welodrom przy ul. Andrzeja, gdzie za dwa lata odbędą się mistrzostwa świata. Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Kolarskiej mogli przekonać się, czy podjęli dobrą decyzję. – Puchar Świata przebiegł zgodnie z planem. Przed startem imprezy poprawialiśmy jeszcze szczegóły, ale sama impreza odbyła się bez zakłóceń. Test przed mistrzostwami świata został zdany. Teraz musimy dopracować wszystko na jeszcze wyższy poziom. Międzynarodowa Unia Kolarska chwaliła nas za wysoki poziom organizacyjny – mówi nam Cyryl Szweda z Polskiego Związku Kolarskiego.

Sportowo również nie mamy się czego wstydzić. Biało-czerwoni wywalczyli cztery medale. Dwa z nich zdobyła Justyna Kaczkowska, która w ostatnim czasie imponuje formą. Kolarka przywiozła również dwa medale z mistrzostw Europy z Berlina. W Pruszkowie wywalczyła drugie miejsce w scratchu, a ukoronowaniem jej startu w Pucharze Świata był triumf w wyścigu indywidualnym na 3 km na dochodzenie. Polka okazała się lepsza od utytułowanej Holenderki Annemiek van Vleuten.

Srebro na swoim koncie zapisał Mateusz Rudyk. Polak stanął na podium w sprincie indywidualnym, który jest konkurencją olimpijską. Powody do zadowolenia ma również Szymon Sajnok. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w olimpijskiej konkurencji omnium. – Możemy być zadowoleni z postawy naszych reprezentantow. Mogło być więcej medali. Nasza drużyna w wyścigu na dochodzenie dobrze pojechała w kwalifikacjach, ale przez falstart została relegowana na ostatnie miejsce w grupie. Dobrze pokazała się również reprezentacja sprinterów. Nasza drużyna zajęła piąte miejsce. Cieszymy się ze zdobyczy medalowych biało-czerwonych – podkreśla Cyryl Szweda.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z Pucharu Świata w kolarstwie torowym.