Czas na rodzinną aktywność

Lekkoatletyka

Nie tylko przy świątecznym stole, ale i na bieżni mogą spotykać się całe rodziny. Zbliża się znakomita okazja, aby sprawdzić swoją kondycję. 9 kwietnia w Książenicach odbędą się 3. Grodziskie Biegi Rodzinne.

Telewizor na bok, zakupy odkładamy na później, bierzemy wszystkich domowników i ruszamy podjąć wyzwanie. Aktywna niedziela to wspaniała okazja na rodzinną integrację. Nie trzeba być sportowcem, wystarczą chęci. 3. Grodziskie Biegi Rodzinne to impreza, która ma na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród najmłodszych i nieco starszych. – W zawodach mogą startować całe rodziny. Każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie i będzie mógł podjąć wyzwanie. Planujemy atrakcje dla dzieci – mówi nam Wojciech Cynowski, prezes Klubu BIEGI Grodzisk Mazowiecki.

Do udziału w 3. Grodziskich Biegach Rodzinnych mogą zgłaszać się rodziny złożone z minimum trzech osób oraz osoby indywidualne. Dla najmłodszych przygotowano trzy trasy 200 i 400 metrów oraz 1 km. Starsi sprawdzą się na dystansach 5 i 10 km oraz na 5 km nordic walking. Zapisy prowadzone są tu. Opłata startowa wynosi 20-40 zł w zależności od dystansu. – Zaplanowaliśmy fajną trasę poza miastem. Na uczestników czekają piękne widoki – zaznacza Cynowski.

Organizatorzy liczą, że w zawodach weźmie udział 250 osób. – Chcemy, żeby każdy był zadowolony. To nie pierwsza impreza, którą organizujemy. W każdą kolejną notujemy wzrost zainteresowania. Chcemy utrzymywać wysoki poziom i zachęcać do aktywności fizycznej. Każdy może biegać! – podkreśla prezes grodziskiego klubu.

Warto dodać, że poprzednie edycje imprezy odbyły się w Grodzisku i Adamowiźnie. 3. Grodziskie Biegi Rodzinne zaplanowano 9 kwietnia na terenie niepublicznej szkoły podstawowej w Książenicach. Pierwszy start o 10.00. Biuro zawodów będzie czynne od 8.00.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Gazeta WPR i portal WPR24.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.