Ćwiczą technikę piłkarską i uczą się języków

Region

Do 20 lutego na obiektach Znicza Pruszków trenują młodzi piłkarze,uczestnicy obozów Polsat Soccer Skills. W czterech jednotygodniowych obozach uczestniczy 140 chłopców z całej Polski.

Jestem pod wrażeniem pracy chłopców – mówi Marek Milankiewicz, trener koordynator Polsat Soccer Skills – nie brakuje im ani cierpliwości, ani zapału. Cała kadra przyczynia się do znakomitej atmosfery, co sprzyja  zaangażowaniu i motywuje młodych piłkarzy do ciężkiej pracy.

Podstawą systemu szkoleniowego Polsat Soccer Skills jest indywidualne podejście do każdego zawodnika. Uczestnicy obozów trenują technikę piłkarską w czteroosobowych grupach, dobranych pod względem wieku, wzrostu i umiejętności piłkarskich. Każda grupa ma swojego trenera i swój indywidualnie dobrany zestaw ćwiczeń. Uzupełnieniem treningu piłkarskiego jest trening lekkoatletyczny oraz sesje z psychologami sportu. Dodatkowo podczas obozu, chłopcy uczą się języków obcych – typowo boiskowych zwrotów po angielsku, hiszpańsku i włosku.

Chłopcy z Polsat Soccer Skills spotkali się z Tomkiem Chałasem, reprezentantem Polski U21 i napastnikiem Znicza Pruszków, który opowiadał nie tylko o swojej karierze piłkarskiej, ale również motywował chłopców do pilnowania nauki, która nie może przez piłkę być zaniedbywana. W odwiedziny przyjechał również Dariusz Dźwigała, wieloletni piłkarz Ekstraklasy, obecnie trener, który słynął z precyzyjnych i bardzo mocnych strzałów z dystansu. Treningi obserwował pierwszy trener Artura Boruca – Józef Topczewski. Uczestnicy obozu Polsat Soccer Skills dowiedzieli się m.in. jakim piłkarzem był Boruc jako dziesięcioletni chłopiec. To że jak każdy miał chwile słabości, że nie zawsze grał na pozycji bramkarza, a także, że był bardzo pracowity.

Dobór gości którzy odwiedzają młodych piłkarzy nie jest przypadkowy – mówi Milankiewicz – zapraszamy trenerów, którzy mogą pochwalić się sukcesami w wychowaniu znakomitych zawodników oraz piłkarzy słynących z perfekcyjnych, indywidualnych umiejętności technicznych.

Chłopcy spotkali się z pierwszym zespołem Znicza Pruszków. Były rozmowy i wspólne zdjęcia.

Swoją wizytę w ciągu zimowych obozów zapowiedzieli również Radosław Majewski i Robert Lewandowski.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.