Coraz trudniejsza sytuacja Znicza

Piłka Nożna

Szesnasta porażka żółto-czerwonych w sezonie. W 27. kolejce Nice I ligi Znicz Pruszków przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:2.

Sytuacja zespołu Dariusza Kubickiego komplikuje się coraz bardziej. Znicz przegrał czwarty mecz z rzędu. Wcześniej musiał uznać wyższość GKS-u Katowice, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Wisły Puławy. W Legnicy żółto-czerwoni stali na straconej pozycji, bo Miedź bije się o awans.

Gospodarze szybko przystąpili do ataku i w 11. minucie cieszyli się z prowadzenia. Dośrodkowanie Łobodzińskiego wykorzystał Vojtus. Przed przerwą Miedź miała szansę na podwyższenie wyniku, ale strzał Marquitosa minął bramkę Misztala. Po przerwie na placu gry pojawił się Łukasz Garguła, który zastąpił Petteriego Pennanena. W 57. minucie były reprezentant Polski zza pola karnego zdobył drugą bramkę dla gospodarzy.

28 kwietnia w Pruszkowie Znicz podejmie Stal Mielec. Żółto-czerwoni potrzebują punktów niczym ryba wody. Czy ze Stalą przełamią fatalną serię?

Miedź Legnica – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)