Chłopcy z Pruszkowa Mistrzami Coca-Cola Cup 2010

Region

Chłopcy z  Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie zostali Mistrzami Mazowsza w turnieju Coca-Cola Cup 2010.

W miniony piątek odbył się pierwszy z tegorocznych finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup, największego w Polsce turnieju piłkarskiego dla młodzieży. Na boisku Agrykoli w Warszawie rywalizowało 18 zespołów chłopców i 9 zespołów dziewcząt. Przy pięknej, słonecznej pogodzie gimnazjaliści toczyli emocjonujące pojedynki o awans do półfinału krajowego.

W kategorii chłopców nie zabrakło niespodzianek: już w ćwierćfinale odpadli zeszłoroczni mistrzowie Mazowsza, Gimnazjum nr 4 w Radomiu. W półfinale kibice obserwowali „derby” Warszawy, czyli pojedynek między Gimnazjum 144 i 119, oraz mecz Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie i Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie. Najlepsi okazali się pruszkowianie i gimnazjaliści z Targówka (nr 144) i to oni spotkali się w finale. Po zaciekłym pojedynku 3:1 wygrali chłopcy z Pruszkowa i to oni po chwili odbierali z rąk Ariela Borysiuka, ambasadora Coca-Cola Cup i piłkarza Legii, złote medale i pamiątkowe puchary. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Sochaczewa pokonali 5:3 kolegów z Gimnazjum nr 119 w Warszawie i to oni, jako trzecia męska drużyna, awansowali do półfinału krajowego.

W kategorii dziewcząt emocji również nie brakowało. Zwyciężczynie każdej z trzech grup eliminacyjnych spotkały się w grupie finałowej. Spośród drużyn reprezentujących Gimnazjum nr 2 w Ciechanowie, Gimnazjum nr 144 w Warszawie i nr 4 w Radomiu, najlepsze okazały się warszawianki i to właśnie one zagrają w półfinale krajowym, który odbędzie się 23 czerwca, również na stadionie Agrykoli.

„Jestem mile zaskoczony poziomem gry – przyznał Ariel Borysiuk. – Sam grałem w Coca-Cola Cup wielokrotnie, ale mam wrażenie, że z roku na rok młodzież prezentuje coraz wyższe umiejętności. Wypatrzyłem kilka młodych talentów, mam nadzieję, ze za kilka lat będę mógł się z nimi zmierzyć na boiskach Ekstraklasy.”

Najlepszym strzelcem warszawskiego finału został Adam Dźwigała z Gimnazjum nr 119 w Warszawie. Wśród dziewcząt najwięcej bramek zdobyła Joanna Wróblewska z Ciechanowa. Najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Dębicki z Pruszkowa, a w kategorii dziewcząt swojej bramki najlepiej broniła Roksana Latosek z Gimnazjum nr 144 w Warszawie.
Ci, którzy okazali się najlepsi na Mazowszu, z niecierpliwością czekają na wyniki finałów województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, bo to właśnie z reprezentantami tych regionów spotkają się 23 czerwca w półfinale krajowym i walczyć będą o jedno miejsce dla chłopców i jedno dla dziewcząt premiowane awansem do wrześniowego finału krajowego.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.