Burmistrz Milanówka przyjął olimpijczyka

Region

W piątkowe przedpołudnie w gabinecie burmistrza Milanówka, Jerzego Wysockiego odbyło się spotkanie sternika gminy ze Sławomirem Chmurą, który będzie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Vancouver.

Na spotkaniu, poza Wysockim i Chmurą, obecni byli pierwszy trener naszego panczenisty Krzysztof Filipiak z MKS MOS Milanówek oraz dziesięcioro młodych łyżwiarzy z klubu.

26-letni Chmura na igrzyskach wystartuje na dystansie 5000 m, na którym jest rekordzistą Polski (6:23.99). – Moim celem jest miejsce punktowane, czyli pierwsza „ósemka” – przyznał zawodnik. Realistą jest trener Filipiak, który będzie bardzo zadowolony, jeśli jego zawodnik pobije własny rekord kraju.

Podczas spotkania reprezentant Polski otrzymał od burmistrza Milanówka prezent w postaci polaru, kamizelki i koszulek polo z herbem miasta.

Na igrzyskach w Vancouver będzie startować w sumie dwóch wychowanków MKS MOS Milanówek. Pierwsze kroki w naszym mieście stawiała również Luiza Złotkowska, która na co dzień mieszka w Zielonce i reprezentuje barwy AZS Zakopane. Złotkowska wystartuje na dystansach 1500 (21 lutego) i 3000 m (14 lutego).

W najbliższą niedzielę panczeniści wezmą udział w uroczystym ślubowaniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dzień później wylecą do Kanady.

Igrzyska rozpoczną się w 12 lutego. Dzień później odbędzie się konkurencja Chmury. Wobec tego nasz zawodnik opuści ceremonię otwarcia.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.