Brwinowska załoga najlepsza na regatach

Brwinów

Numer 14 to od tej pory szczęśliwa cyfra dla załogi jachtu, który zwyciężył w V Grodziskich Regatach Żeglarskich im. Leonida Teligi. Jego sternikiem był mieszkaniec Brwinowa – Adam Zawiasa.

Od 2016 r. na Wielkich Jeziorach Mazurskich organizowane są regaty im. Leonida Teligi. Jachty ścigają się na jeziorach Kisajno, Dargin, Łabap. Załogi składają się z pięciu osób: sterników (skipperów lub kapitanów) i czerech pozostałych członków.

Zawody odbywają się w klasie TWISTER 26. Łodzie mają 26 stóp, czyli 7,8 m. Załogi losują jachty. Zwycięska „czternastka” okazała się jednym ze starszych jachtów, ze starszymi żaglami.

Jak komentuje sternik zwycięskiej ekipy – Na naszej „czternastce” dokonaliśmy kilku regulacji olinowania i żagli, a w czasie wyścigów skupiliśmy się na tym, aby popełnić jak najmniej błędów. Udało się nam zwyciężyć.

Adam Zawiasa na tegorocznych regatach w dniach 20-22.05.2022 r. postanowił reprezentować Brwinów – jako mieszkaniec tego miasta. Inne załogi reprezentowały inne miasta, firmy, instytucje, czy fundacje. Dwie załogi startowały pod banderą miasta Weiz a Austrii, które jest miastem partnerskim Grodziska Mazowieckiego.

To już drugi Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego załogi Adama Zawiasy, Marka Borysa, Marzeny Klan, Krzysztofa Pasikowskiego i Krzysztofa Witkowskiego. Wygranej załodze gratulujemy i życzymy dobrych wiatrów w żagle!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Brwinowska załoga najlepsza na regatach”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    zagonić ich do sprzątania ulic i chodników !

    • stary kocur pisze:

      Eeee, tam, sam się zagoń, miotły rdzewieją, a ty się tu wymądrzasz niepotrzebnie. A sio!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły