Brwinowianin trzeci na świecie

Wojciech Nitecki zawodnik T.G. Sokół Brwinów zajął trzecie miejsce w zawodach pucharu świata na Węgrzech.

W piątek 4 listopada w węgierskiej miejscowości Szeghalom odbył się Puchar Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – World United Amateur Powerlifters. Na zawody pojechało trzech zawodników z sekcji trójboju siłowego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Brwinów. Niestety w jednemu z nich odnowiła się kontuzja, a drugi nie mógł wystąpić z przyczyn technicznych. Dlatego w zawodach wystartował tylko Wojciech Nitecki.

Jednak kierownik sekcji trójboju brwinowskiego stowarzyszenia dosłownie spisał się na medal – Nitecki zajął trzecie miejsce z wynikiem 140 kg w kategorii master.

Wyjazd zawodników objęty został patronatem burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, który wraz z  radnymi wspomógł finansowo wyjazd na zawody.