Bogoria się zbroi

Tenis Stołowy

Reprezentant Hiszpanii, urodzony w Chinach He Zhiwen podpisał roczny kontrakt z drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Mistrz świata w drużynie z 1985 roku zajmuje aktualnie 67. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego.

– Pozyskując hiszpańskiego zawodnika, skompletowaliśmy skład drużyny na nadchodzący sezon. He Zhiwen mimo swojego wieku wciąż jest bardzo silnym, niewygodnym graczem i będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Bardzo się cieszę, że szybko udało nam się dojść do porozumienia i już niedługo zobaczymy go w rodzimych rozgrywkach ligowych – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Bogorii.

– Bardzo nam zależało na posiadaniu czteroosobowego składu występującego w superlidze. Obecność reprezentanta Hiszpanii pozwoli nam walczyć o drużynowe mistrzostwo Polski i być znaczącą siłą w kraju. He Zhiwena charakteryzuje wysoki poziom gry i ogromne, międzynarodowe doświadczenie – dodał Tomasz Redzimski, trener mistrzów Polski.

He Zhi Wen to 15-krotny uczestnik mistrzostw świata, mający w swoim dorobku m.in. tytuł wicemistrzowski w grze podwójnej. Sześciokrotnie występował w mistrzostwach Europy i dwa razy w igrzyskach olimpijskich. Barw reprezentacji Hiszpanii w oficjalnych zawodach broni od 1997 roku. W 2007 zajmował 24. miejsce na liście światowej – najwyższe w karierze. W ubiegłym sezonie wywalczył mistrzostwo i Puchar Hiszpanii z zespołem Cajasur Priego.

Reprezentant Hiszpanii to drugi w ostatnim czasie transfer drużyny z Grodziska Mazowieckiego. Wcześniej umową z klubem związał się zajmujący 19. pozycję w światowym rankingu reprezentant Hong Kongu Jiang Tianyi. Oprócz nich skład Bogorii tworzą: Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.