Bogoria poznała przeciwnika

Region

Z rosyjskim zespołem TTSC "DESP-Horizont 2012" z Jekatierinburga zmierzą się tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w 3. rundzie Pucharu ETTU.

– Będzie to dla nas ciekawa turystyczna przygoda, po ubiegłorocznej wyprawie w półfinale Pucharu ETTU do Orienburga. Nasz przeciwnik to bardzo wyrównana drużyna, ale my też mamy silnych zawodników. Mecz będzie z pewnością zacięty, a o jego wyniku przesądzi dyspozycja dnia. – powiedział po losowaniu prezes Bogorii, Dariusz Szumacher.

Po triumfie w turnieju 2. rundy Pucharu ETTU w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Bogoria błyskawicznie pokonała rywali z Luksemburga, Szkocji i Włoch, teraz los przydzielił drużynowym mistrzom Polski wyrównaną ekipę z dalekiego Jekatierinburga. W składzie rosyjskiego zespołu są wicemistrz Europy w drużynie, Białorusin Jewgienij Szczetinin, uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie i ostatnich mistrzostw świata w Moskwie Ri Chol Guk z Korei Północnej, oraz utalentowany Ukrainiec Jarosław Żmudienko. W rosyjskiej drużynie grają też Artiom Utoczkin, Władimir Warżakow i Juri Renzin. – Cieszę się, że turniej drugiej rundy już za nami i możemy się teraz skoncentrować na kolejnym rywalu. Rosjanie mają dwóch mocnych tenisistów, ale myślę, że obie drużyny prezentują wyrównany poziom. – dodał prezes mistrzów Polski.

W przypadku zwycięstwa w Rosji pingpongiści podwarszawskiego klubu zmierzą się prawdopodobnie z naszpikowanym gwiazdami europejskiego tenisa stołowego zespołem SV Werder Brema. – Dozujmy wyzwalające się emocje powoli. Los tak chciał, że najpierw trafiliśmy na drużynę z Jekatierinburga. Jeśli wygramy, to zagramy prawdopodobnie z atrakcyjnym przeciwnikiem z Bremy. To byłaby z pewnością niezwykle interesująca konfrontacja. – zakończył szef z Grodziska Mazowieckiego.

Formuła 3. i 4. rundy Pucharu ETTU sprawia, że o awansie do ćwierćfinału decyduje jeden pojedynek, którego gospodarzem będą Rosjanie. Spotkanie TTSC „DESP-Horizont 2012” z Bogorią Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w terminie 26-30 listopada.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w poprzedniej edycji tych rozgrywek dotarli aż do półfinału.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.