Bednarek, Chomać i Antczak przedłużyły umowy z Liderem

Region

Wiodące zawodniczki w ekipie Matizolu Lidera Pruszków, czyli Alicja Bednarek, Paulina Antczak i Aleksandra Chomać podpisały nowe kontrakty z klubem z Pruszkowa. Swoją umowę przedłużył też trener Arkadiusz Koniecki.

Po zajęciu dobrego piątego miejsca w lidze zespół opuściła gwiazda Liderek Bernice Mosby, która w przyszłym sezonie zagra w najlepszej kobiecej lidze świata WNBA. Jednak na dłużej z drużyną postanowiły się związać Antczak, Chomać i Bednarek. Na podobny ruch zdecydował się trener Liderek Arkadiusz Koniecki.

Antczak w zeszłym sezonie zmagała się z kontuzjami, co uniemożliwiło jej regularne występy. Jednak „Antek” wystąpiła w 22 spotkaniach rzucając średnio 2,5 punktu na mecz.

Natomiast Chomać rozegrała 26 spotkań rzucając średnio 7 punktów na mecz. Obecnie mierząca 190 cm wzrostu zawodniczka przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która przygotowuje się do czerwcowych mistrzostw Europy.

Kontuzje nie omijały również Alicji Bednarek, która przez uraz straciła szansę na występ w EuroBaskecie. Obecnie przechodzi rehabilitację. Bednarek rozegrała w zeszłym sezonie 24 mecze, zdobyła średnio 9,7 punktu na mecz.

Trener Koniecki prowadzi klub z Pruszkowa od grudnia 2009 r. W tym czasie utrzymał ówczesnego beniaminka w PLKK, a w kolejnym zajął z drużyną piąte miejsce. Obecnie jest drugim trenerem żeńskiej reprezentacji Polski. W przyszłym sezonie zamierza z drużyną Matizolu Lidera Pruszków powalczyć o medale Mistrzostw Polski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.