Bartoszewicz zakończył karierę

Piłka Nożna

Radosław Bartoszewicz postanowił zawiesić buty na kołku. Ostatnim klubem w karierze piłkarza był Znicz Pruszków.

Przez kontuzję 34-letni pomocnik stracił część rundy wiosennej. W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec w ramach 24. kolejki Nice 1 ligi Bartoszewicz musiał opuścić boisko w 55. minucie. Zawodnik przechodził rekonwalescencję, a wraz z końcem czerwca wygasła jego umowa ze Zniczem. W sezonie 2016/2017 piłkarz wystąpił w 17 spotkaniach ligowych.

Strony nie porozumiały się w sprawie nowego kontraktu. Bartoszewicz postanowił zakończyć karierę. – Zbierałem się do tej decyzji od jakiegoś czasu. Klub tylko ułatwił mi jej podjęcie. Czuję się już trochę wypalony – wyjaśnia Radosław Bartoszewicz.

Pierwsze piłkarskie szlify pomocnik zbierał w Powiślu Dzierzgoń. Na swoim koncie ma 35 spotkań w ekstraklasie, które rozegrał w barwach Arki Gdynia i Widzewa Łódź. Bartoszewicz występował również m.in. w Polonii Warszawa, Górniku Łęczna, Miedzi Legnica i Chojniczance Chojnice. Do Pruszkowa trafił wiosną 2016 roku i pomógł Zniczowi w awansie do I ligi. – Kiedyś mój starszy kolega powiedział mi, że ze swojej kariery wycisnął 102 proc., czyli więcej niż go było stać. 
Zawsze pozostanie tzw. niedosyt. Dla jednych dużo, dla drugich mało… – podsumowuje Bartoszewicz.

Wielu piłkarzy po zakończeniu kariery decyduje się na pozostanie przy futbolu. Czy Bartoszewicz pójdzie tą drogą? – Chciałbym… Ale przyszłość pokaże w jakiej roli – odpowiada 34-latek.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.