Awans zawodników Bogorii w rankingu ITTF

Tenis Stołowy

​Grodziscy zawodnicy dzięki dobremu występowi w igrzyskach olimpijskich w Londynie zanotowali awans w sierpniowym, najnowszyn notowaniu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF).

Jiang Tianyi, który w turnieju gry pojedynczej IO dotarł aż do ćwierćfinału, w rankingu ITTF przesunął się z 20. na 17. miejsce. To najwyższa pozycja tenisisty stołowego Bogorii i reprezentanta Hong Kongu w karierze. Z kolei He Zhiwen (1/16 finału) w zestawieniu zajmuje aktualnie 59. lokatę, co oznacza awans reprezentanta Hiszpanii o dziewięć „oczek”.

W pierwszej setce światowej listy jest jeszcze jeden z zawodników Bogorii – Daniel Górak. Gracz, dla którego będzie to czwarty sezon w czarno-czerwonych barwach, spadł z 94. na 98. miejsce. Robert Floras plasuje się na 154. pozycji (awans o cztery miejsca), natomiast Paweł Fertikowski utrzymał 261. lokatę.

Awans o dziewięć miejsc zanotował również były gracz Bogorii Wang Zeng Yi. „Wandżi” obecnie zajmuje 78. pozycję. Inny eks-grodziszczanin, Oh Sang Eun, jest 12.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.