Awans drużyny futsal do 1 ligi futsal

Inf. Prasowa / Podkowa Leśna

Futsal to odmiana piłki nożnej, która różni się tym, że mecze odbywają się na hali, piłka jest cięższa oraz zamiast 11 zawodników jest ich czterech plus bramkarz. Mecz trwa 40 minut z jedną przerwą.

Podkowa Teqball Club to aktualny mistrz mazowieckiej drugiej ligi w futsal. Zwycięstwo zapewniło miejsce w barażach o awans do pierwszej ligi. Drużyna z Podkowy Leśnej wylądowała w grupie z mistrzem Podlasia – BonitosHelios Białystok oraz województwa Łódzkiego – KP Soccer Calcio Łódź. Do uzyskania promocji potrzebna była jak najwyższa zdobycz punktowa uzyskana w dwóch meczach.

Pierwsza runda miała miejsce w stolicy Podlasia. Hala w Białymstoku zamieniła się w istne pole walki gdy na parkiecie pojawili się Podkowianie. Mecz zaczął się od ofensywnych akcji gości, które po kilku minutach dały prowadzenie 0:2. Do przerwy wynik uległ zmianie, ze względu na przejęcie inicjatywy przez gospodarzy. 1:2 – taki wynik utrzymywał się na półmetku starcia. W drugiej części spotkania obie ekipy wyszły z nastawieniem na wygraną, ale to PTC rozpoczęło strzelanie. Dwubramkowa zaliczka w futsalu to faktycznie żadna przewaga co zostało udokumentowane w końcowej fazie pierwszego meczu barażowego. Dwa trafienia zanotowali Białostoczanie i gdyby nie heroiczna obrona Podkowian, awans byłby już niemożliwy. Rezultatem remisowym 3:3 zakończył się mecz pierwszej rundy barażów. Oznaczało to, że obie drużyny mogą przy swoim herbie dopisać jeden punkt.

Druga runda stała się decydująca o losie PTC. Zwycięstwo z mistrzem województwa łódzkiego było powinnością, ale najważniejszą kwestią była różnica strzelonych goli względem BonitosHelios Białystok. Z taką motywacją zawodnicy PTC stawili czoła KP Soccer Calcio Łódź. Już od pierwszych sekund było widać kto pociąga za sznurki co przełożyło się na szybko objęte prowadzenie. Bramki strzelali tylko zawodnicy z Podkowy Leśnej. Przy stanie 3:0 Łodzianie oddali groźny strzał z dystansu, który po rykoszecie odbił się do bramki i piłka zatrzepotała w siatce. To trafienie podziałało jak czerwona płachta na byka i po chwili padły dwa kolejne trafienia dla gospodarzy. 5:1 takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Następne minuty w drugiej części spotkania można porównać do egzekucji gdyż bramkarz przyjezdnych średnio co minute wyjmował piłkę z bramki. Hala na OSiR Włochy nigdy wcześniej nie widziała takiej dominacji jaką zaprezentowali gracze z PTC. Końcowy rezultat to 17:1 dla mistrzów mazowsza. Grad bramek spowodował, że w tabeli PTC miało 4 punkty oraz 16 goli na plusie. Podkowa Leśna jedną nogą w pierwszej lidze, ponieważ trzeba zaczekać na ostatni mecz – mistrzów Podlasia z Łodzianami.

Ostatecznie w meczu przeciwników Podkowy Leśnej padł wynik 10:9 dla BonitoHelios Białystok co oznacza remis punktowy z Podkową Leśną, ale dzięki większej różnicy goli strzelonych – Podkowa Teqball Club awansuje do pierwszej ligi futsal.

Po dwóch latach od utworzenia sekcji, widać zdecydowany rozwój tej drużyny. Po kompletnym zdominowaniu własnego podwórka mazowieckiego, pokazali swoją wartość w barażach i udowodnili, że projekt zmierza w odpowiednim kierunku. Trzymajmy kciuki za drużynę w przyszłym sezonie w pierwszej lidze.