Australijczycy zdominowali pruszkowski welodrom

Kolarstwo Torowe

Drugi dzień Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym rozgrywanym w Pruszkowie zdominowali reprezentanci Australii. Nie tylko pod względem zdobytych medali, ale i pobitych rekordów.

Australijczycy ustanowili nowy rekord świata w drużynowej jeździe na dochodzenie mężczyzn. Nowy rekord to 3:40.012. Tym już na otwarcie finałowych wyścigów postawili wysoko poprzeczkę. Ekipa z Antypodów zdobyła złoto, na drugim stopniu podium stanęli Brytyjczycy, a na trzecim – Duńczycy.

Kolejny czwartkowy finał, który został rozegrany na torze kolarskim przy ul. Andrzeja był scratch mężczyzn na dystansie 15 km. Tu po złoto sięgnął ponownie Samuel Welsford z Australii, który jechał również w drużynie startującej w jeździe na dochodzenie. Warto tu dodać, że Welsford na odpoczynek między startami miał zaledwie kilkadziesiąt minut. Dokonał więc nieprawdopodobnego wyczynu triumfując w dwóch konkurencjach jednego dnia.

W konkurencji scratch startował również Adrian Tekliński, mistrz świata z 2017 r. Niestety tym razem nie udało mu się zdobyć medalu. Ostatecznie zajął 9 pozycję.

Łatwo się domyślić, że w finałach drużynowej jazdy na dochodzenie kobiet zwycięstwo odniosła ekipa z Australii. Ekipa w składzie Anette Edmondson, Ashlee Ankudinoff, Georgia Baker, Amy Cure pokonały drużynę Brytyjek. Z brązowego medalu mogły cieszyć się reprezentantki z Nowej Zelandii.

Ostatnia finały rozgrywane w czwartek na pruszkowskim torze kolarskim to kerin. Tu złoty krążek trafił w ręce Holendra. Matthijs Buchli w swoim dorobku ma dwa złote medale z zawodów rozgrywanych w Pruszkowie.

W kerinie nie zabrakło również polskich akcentów. Krzysztof Maksel wygrał w znakomitym stylu wyścig w repasażach. Zajął też wysoką pozycję w drugiej rundzie. Niestety nie udało mu się awansować do ścisłego finału i zajął 10. Miejsce.

W piątek kibice w Pruszkowie będą mieli okazję zobaczyć kolejne finały, w tym między innymi rywalizację pań w czwórboju omnium oraz niezwykle emocjonującą jazdę mężczyzn na 1000 metrów ze startu zatrzymanego. Start zawodów o godz. 15.00.