Znicz Pruszków Mistrzem Warszawy do lat 11

Piłka Nożna

Po raz pierwszy w historii Znicza Pruszków drużyna z tego klubu została mistrzem Warszawy. Bemowo było miejscem największego jak dotychczas sukcesu chłopców z rocznika 2002.

Po dziesięciu miesiącach zmagań w której udział wzięło udział blisko 80 drużyn z Warszawy i okolic. Drużyna Znicza Pruszków pod opieką trenera Dariusza Zielińskiego okazała się tą najlepszą wygrywając w ostatnią niedzielę Finał Mistrzostw Warszawy U-11.

W finale zmierzyły się zespoły: Kosy Konstancin, Varsovii Warszawa, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Znicza Pruszków.

Mecz półfinałowy to pojedynek Znicza z  drużyną z Konstancina. Pierwsze dwa kroki ku mistrzostwu zrobił Kuba Włostowski strzelając na początku meczu dwie bramki. Znakomicie spisywała się nasza obrona gdzie główne role grali Piotrek Niemyjski i Hubert Sobieraj wspierani przez Mateusza Jelińskiego. Drużyna Kosy nie dochodziła w ogóle do klarownych sytuacji, a jedyne zagrożenie stwarzała ze stałych fragmentów gry. Właśnie po rzucie wolnym Kosa zdobyła kontaktową bramkę, po strzale zawodnika przeciwników i rykoszecie od obrońcy piłka znalazła się w siatce. Zrobiło się trochę nerwowo, jednak jeszcze w pierwszej części gry bramkę strzelił Dominik Piłka, który wykazał się największym sprytem i wepchnął piłkę do bramki Kosy w ogólnym zamieszaniu. Druga część meczu to spokojna gra chłopców  ze Znicza. Czwartą bramkę zdobył Sobieraj po strzale z dystansu. W ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla Kosy. Jedenastkę przeciwnicy Znicza zamienili na gola. a chwilę później arbiter zakończył spotkanie.
Znicz Pruszków 2002 – Kosa Konstancin  4:2  (bramki: Włostowski – dwie, Piłka, Sobieraj)

Rywalem pruszkowian w wielkim finale była drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna ta stanęła Zniczowi na drodze także tydzień wcześniej w półfinale. Wtedy po niezwykle trudnym meczu żółto-czerwoni wygrali 1:0 i weszli do wielkiego finału z pierwszego miejsca. Zapowiadał się więc bardzo ciężki bój.

Przy upale na boisku i ogromnym dopingu rodziców kibiców oraz wsparciu chłopców ze Znicza Pruszków rocznik 2003 najlepsze drużyny rocznika 2002 w sezonie 2012/2013 przystąpiły do gry o mistrzostwo ligi. Mecz był pełen walki, gra głównie toczyła się w środkowej części boiska, nikt nie odstawiał nogi, widać było ogromne chęci, zaangażowanie i ambicje zawodników obydwu drużyn. Pierwsza bramka w tym meczu jest autorstwa Kuby Włostowskiego, który wykorzystuje wspaniały rzut z autu Piotrka Niemyjskiego oraz błąd w kryciu zawodników Świtu i głową lobuje bramkarza nowodworskiej drużyny, czym wzbudza szał radości na trybunach. Pierwsza część spotkania kończy się jednobramkowym prowadzeniem drużyny Znicza. Druga połowa to trudne chwilę dla chłopców Znicza, zawodnicy z Nowego Dworu nie chcą tanio sprzedać skóry i przystępują do zmasowanego ataku, czego efektem jest bramka strzelona po rzucie wolnym. Twarze chłopców ze Znicza są wykrzywione ze zmęczenia, widać że upał i przeciwnik robią swoje, ale jest jeszcze ciągle ambicja i… Piotr Niemyjski i jego znakomite, długie i na nos rzuty z autu. Druga bramka to strzał głową Piotra Maja, kropkę nad stawia Dominik Piłka wykorzystując zamieszanie pod bramką przeciwnika. Ostatni gwizdek i szał radości na boisku i na trybunach, tańce oblewanie się wodą, ogólna radość po zwycięstwie.

Znicz Pruszków 2002 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  3:1  (bramki: Włostowski, Maj, Piłka)  

Skład mistrzowskiej drużyny: Adam Ratajczyk, Kacper Kamiński, Jakub Włostowski, Szymon Różycki, Piotr Niemyjski, Hubert Sobieraj, Mateusz Jeliński, Dominik Piłka, Adam Bajerski, Kuba Rokicki, Jakub Namiota, Jakub Krasucki, Jakub Grubek, Maciej Chrzanowski, Piotr Maj; trener: Dariusz Zieliński; kierownik: Paweł Ratajczyk

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.