sport

67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”

67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”

Autor artykułu: AZ | 20 lipca 2024 20:00 |

1
67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza” Grodzisk Maz.

W najbliższy czwartek, 25 lipca, na terenie powiatu grodziskiego odbędzie się 67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”. W związku z wydarzeniem, mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w kursowaniu autobusów.

Wyścig kolarski „Dookoła Mazowsza” odbywa się od 1951 roku. Od 2000 roku organizację przejęło Stowarzyszenie MazoviaTeam. Każdego roku, latem, kolarze z Polski i zagranicy rywalizują na trasach przebiegających m.in. przez powiat grodziski. Tegoroczna edycja wyścigu obejmie cztery etapy:
24 lipca: Gmina Teresin
25 lipca: Gminy Grodzisk Mazowiecki i Żabia Wola
26 lipca: Gmina Płońsk
27 lipca: Gmina Kozienice

Trasa II Etapu w Powiecie Grodziskim
Drugi etap wyścigu rozpocznie się i zakończy w Grodzisku Mazowieckim. Trasa przebiegnie przez następujące miejscowości: Start: Rejon basenu przy ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim Następnie ul. Spokojna, Radońska, ul. Widokowa w kierunku Wycinek Osowskich, ul. Przy Trasie w Hucie Żabiowolskiej. Dalej ul. Mazowiecka przez Musuły, Osowiec, powrót do ul. Montwiłła w Grodzisku Mazowieckim

Program II Etapu
13:00: Start ostry Grodzisk Maz. ul. Montwiłła – Pływalnia
16:45-17:15: Ceremonia nagradzania zwycięzców WDM
17:30: Start wyścigu Mazovia Masters (62,1 km)
17:31: Start wyścigu MINI Mazovia (20 km)
18:15: Przyjazd na metę MINI Mazovia
18:45: Ceremonia nagradzania zwycięzców MINI Mazovia
19:15: Przyjazd na metę Mazovia Masters
19:30: Ceremonia nagradzania zwycięzców Mazovia Masters

Utrudnienia w Ruchu
Podczas trwania wyścigu, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie. Szczególne problemy mogą wystąpić w rejonie basenu w Grodzisku Mazowieckim.

Grodziskie Przewozy Autobusowe informują, że w czwartek, 25 lipca, od około godz. 10:00 do godz. 18:00, mogą wystąpić opóźnienia w kursowaniu autobusów. Zmienione zostaną także rozkłady kilkunastu linii: 0, 13, 16, 17, 20, 21, 23, 26, 28, 29, 30, 31, 32, 33 i 63.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Jedna odpowiedź do “67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza””

  1. Kolarz pisze:

    Nie zapomnijcie kolarze jechać po ścieżkach rowerowych inaczej to was strąbię i zepchnę do rowu jak mi się wy k…wy napatoczycie akurat !
    Kolarze na chodniki !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama