5 pomysłów na aktywne spędzenie świątecznej przerwy

Święta spędzacie na miejscu, a nie chcecie siedzieć wraz z rodziną tylko przed telewizorem? Podpowiadamy jak w ciekawy i aktywny sposób spędzić świąteczny czas z najbliższymi. Atrakcji nie brakuje zarówno w okolicy, jak i w stolicy.

1. Lodowiska czekają
Jeśli lubicie jeździć na łyżwach albo dopiero chcecie spróbować swoich sił to zachęcamy do odwiedzenia lokalnych ślizgawek. Lodowiska dla mieszkańców czynne są w Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim, Michałowicach, Piastowie i Pruszkowie.

2. Na narty do… Warszawy
Dla wszystkich, którzy kochają szusować na stokach, a nie mogą sobie pozwolić na wyjazd w góry polecamy Górkę Szczęśliwicką. Jeśli nie macie sprzętu nie szkodzi. Na miejscu działa wypożyczalnia. Chcesz spróbować jazdy na nartach lub snowboardzie? Z pomocą przyjdą instruktorzy.

3. Pobiegaj w sobotni poranek
Na miłośników biegania czekają organizatorzy Parkrunu. W każdą sobotę o godz. 9.00 w pruszkowskim Parku Potulickich oraz grodziskich Stawach Walczewskiego biegacze pokonują 5 km dystans. Nie musisz być zawodowcem by przebiec taki odcinek. A przecież kalorie po świątecznym łakomstwie same się nie spalą…

4. Spacer wśród światełek
Jeśli zimowe sporty nie są waszym konikiem to wybierzcie się na spacer. Polecamy wieczorem odwiedzić stolicę, gdzie tysiące kolorowych światełek oświetlają Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Park Fontann. Jeśli to za mało to koniecznie wybierzcie się do Królewskiego Ogrodu Światła w Pałacu w Wilanowie. W naszym regionie też nie brakuje świątecznych iluminacji.

5. Zimowy Narodowy
Jak co roku PGE Narodowy czeka na miłośników zimowych szaleństw. I nie chodzi tu tylko o łyżwy. Na Narodowym nie brakuje innych atrakcji! Górka lodowa, bumper cars curling, skatepark, karuzela to tylko niektóre z nich. Zimowy Narodowy to świetne miejsce na rodzinną wycieczkę!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.