3… 2… 1… START! Odliczanie do startu Barbórki trwa

Pruszków

Po raz drugi na ulice Pruszkowa wyjadą samochody rajdowe z kierowcami najwyższej klasy. 60. Rajd Barbórka już 2 grudnia!

Ryk silników, spektakularne przejazdy, duże emocje i śmietanka polskiego świata motoryzacyjnego – tak w skrócie można opisać to, czego można spodziewać się podczas odcinka specjalnego Barbórki w Pruszkowie.

Już 2 grudnia o 17.30 na rampę wjadą pierwsze samochody, po czym rozpocznie się sportowa rywalizacja na OS Sznajder Batterien Pruszków. Na liście startowej znalazło się aż 131 załóg.

O 17.35 wystartuje pierwsza dwudziestka, w odwróconej kolejności (od numeru 20 do 1), za nimi pojadą załogi z numerem 21 wzwyż. Jak przebiegnie trasa przejazdu?

Ceremonia startu odbędzie się na ul. Sienkiewicza, na wysokości dworca PKP. OS rozpocznie się na wysokości ul. Stalowej. Potem najtrudniejszy technicznie fragment – wjazd ślimakiem na parking na dachu CH Nowa Stacja. Tam do przejechania będzie jedna pętla, następnie powrót na ulicę.

Załogi pojadą ul. Sienkiewicza, w stronę ronda. Dalej ul. Staszica – na co dzień prosta, a na dzień przejazdu pełna szykan. Po przejechaniu ronda na ul. Powstańców, rajdówki pomkną ul. Gomulińskiego, dalej do tunelu w ciągu ul. Działkowej. Następnie pojadą ul. Błońską, Południową i Bryły, gdzie znajdzie się lotna meta.

Miłośnicy motoryzacji będą mogli wcześniej udać się na stadion Znicz, gdzie zawodnicy będą oczekiwać na start w parku przedstartowym. W godz. 8.00-15.00 odbędą się Badania Kontrolne aut.

Barbórka to także rewelacyjna promocja Pruszkowa. Auta, które będzie można podziwiać podczas motoryzacyjnych zmagań, będą oklejone emblematami Pruszkowa, CH Nowa Stacja oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

W związku z organizacją Barbórki w Pruszkowie, należy liczyć się z utrudnieniami na drogach na trasie przejazdu oraz w jej okolicach. 2 grudnia w godz. 12.00-23.00 wyłączone z ruchu będą ulice Sienkiewicza, Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (od ul. Wojska Polskiego do Sienkiewicza), ul. Staszica, ul. Gomulińskiego, ul. Działkowej (tunel), ul. Południowej, ul. Bryły. Będą także zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziecie tutaj.

To jak? Widzimy się na trasie przejazdu?

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “3… 2… 1… START! Odliczanie do startu Barbórki trwa”

 1. Pruszkow pisze:

  Rajd Polski węgla z Afryki wstyd

 2. olo pisze:

  mogli ustawić trasę na parkingu pod Tesco i nie blokować połowy miasta.

 3. Paranoja pisze:

  Te rajdowcy to jak nie mają co robić to niech jadą na tor wyścigowy a nie po ulicach miasta za moje podatki niszczą swoimi wrakami asfalt po którym ja później jeżdżę i niszczę swoje auto bo oni muszą pojeździć

  • Ww pisze:

   Te jak mówisz wraki kosztują więcej niż masz hipoteki . I w jaki sposób niszczą asfalt?

  • Cichociemny pisze:

   Czej no kolego kochany, podejdz do tego tez z drugiej strony. Przez ostatnie kilka lat co najmniej odbywa sie proceder, gdzie parodeweloperka buduje bloki blisko miejsc rypu tory, czy lotnisko. Iudzie, którzy tam zamieszkują mają w dupie fakt, że takie miejsca były wcześniej, i przez takich ludzi takie miejsca są ograniczane, lub zamykane, więc gdzie jest logika. Gdyby torów było więcej, to nie byłoby takiego problemu

   Poza tym barbórka to pewnego rodzaju tradycja, gdzie odcinki wyścigowe są na fragmentach miejskich. Nie żebym był fanem rajdowych samochodów, ale pewne fakty trzeba znać, a nie się rzucać jak typowe bydlę. Dla mnie to i tak lepsze niż co chwila marsze lub biegi przez miasto.

  • Wpr pisze:

   Nie te tylko Ci

  • Dmdm pisze:

   Też płacę podatki i dla mnie taki rajd może być co miesiąc.

 4. Anonim pisze:

  Popieram,niech się bawią! Ale mam ogromne pretensje do władz Pruszkowa że nie było odpowiednich komunikatów o objazdach. Dziś dojechanie do ul. Chopina zajęło mi godzinę, a to tylko dla tego , że się tym nie interesuję i nie wiedziałam. Kto przeciw? Zapraszam do protestu na przyszły rok bo ponoć też tak ma być!!! Paraliż miasta w imię kasy i reklamy

 5. Raj Owiec pisze:

  Te rajdowcy to bardzo roszczeniowe są i w ogóle po co jeździć autem ( no chyba, że do pracy i do kościoła, no może jeszcze na imieniny …… ). Zakazać wjazdu do miasta!

 6. Pruszkowianka pisze:

  Super ,promocja miasta ,zdjęcia z drona przepiękne nareszcie Pruszków pokazał się z łanej strony .Gratulacje dla pomysłodawcy.

 7. Downy pisze:

  Dziękujemy za cudowny powrót z pracy jak by nie można było rajdu zrobić w sobotę tragedia władze pruszkowskie na medal

 8. Zdziwiony pisze:

  „a rajdowcy o coś proszą” Pewnie nie proszą tylko mówią ile kosztuje taka „zabawa” Wygrywa ten,kto da więcej.Tak było,jest i będzie.

 9. Zdziwiony pisze:

  A ile kosztuje taka reklama na autach? Czy ta reklama dojedzie do mety na koniec całego rajdu Panie Prezydencie? A Rada rodzimego sportu co na to? Barbórkowcy powarczą,pokopcą i odjazd!!! A rodzimy sport przez 12 miesięcy na żebrach u radnych i prezydenta.Ale oni wszyscy to niestety lubią!!!Rodzimy pleps musi prosić,bo władza to władza.To tak jak w cyrku,kto ma gwizdek,ten ważniak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły