13 zespołów w turnieju piłkarskim dla dzieci

Region

13 zespołów z naszego regionu zgłosiło się do ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku.

To już dziesiąta edycja tej inicjatywy tworzonej przez Tymbark i PZPN. W turnieju mogą brać zespoły złożone z dzieci do lat 10. W kadrze każdej drużyny znajduje się 12 osób, a na boisku jest pięciu piłkarzy w polu i bramkarz.

Tym razem z powiatu pruszkowskiego zgłosiło się 10 zespołów. Są to reprezentacje szkół nr 2 i 4 z Piastowa, szkoły z Komorowa, Nowej Wsi, Ruśca, Nadarzyna, Łazów, szkoły nr 2 z Brwinowa, Zespołu Szkół z Otrębusów oraz UKS Łady. Finał powiatowy odbędzie się 18 maja na stadionie Piasta Piastów.

W powiecie grodziskim finał odbędzie się 13 maja o godz. 17.00 w Adamowiźnie. Zagrają w dnim dwa jedyne zespoły, które zgłosiły się do turnieju – miejscowa drużyna ze szkoły w Adamowiźnie oraz z SP nr 2 w Grodzisku. Do Turnieju o Puchar Tymbarku zgłosiła się również drużyna dziewcząt ze szkoły w Adamowiźnie. Zagrają one dopiero w finale wojewódzkim, który odbędzie się 24 maja w Miętnem koło Garwolina.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich zmierzą się w finale ogólnopolskim, który wyłoni zwycięzcę. Główną nagrodą jest wyjazd do Mediolanu i wizyta na stadionie San Siro, gdzie swoje mecze rozgrywają AC Milan i tegoroczny finalista Ligi Mistrzów, Inter Mediolan.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.