Spis ptaków ssaków i nietoperzy na potrzeby CPK

Region

Firma Arup Polska Sp. z o.o przeprowadzi w regionie obliczenia ptaków, ssaków naziemnych i nietoperzy. Badania posłużą przygotowaniom do budowy CPK.

Badania stanu środowiska rozpoczną się zimą i potrwają około roku. Prace rozpoczną się w zależności od warunków atmosferycznych. Wyniki badań będą stanowić podstawę do przygotowania dokumentacji do projektu i realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Analiza posłuży także do opracowania i wdrożenia planu ochrony oraz zarządzania środowiskiem w przyszłym porcie lotniczym.

Badacze dokonają spisu ptaków i ssaków naziemnych na obszarach ogólnodostępnych. Obserwacja nietoperzy będzie wymagała jednak wejścia na posesje mieszkańców. Pracownicy firmy Arup skontaktują się z właścicielami gruntów na terenie sołectw w północno-zachodniej części gminy Brwinów.

Badacze policzą nietoperze w obiektach, które są dla ssaków najkorzystniejsze, czyli w starych budynkach, bunkrach, domach, komórkach, studniach i ziemiankach.

W ramach poszukiwań pracownicy firmy Arup przeprowadzą rozmowy z mieszkańcami terenów objętych analizą. Przedsiębiorstwo dokona kontroli w obiektach po uzyskaniu zgody od właścicieli lub administratorów.

Badacze, którzy odnajdą hibernujące ssaki spróbują oznaczyć ich przynależność gatunkową i je policzą. Pracownicy dokonujący analizy będą działać w całkowitej ciszy, aby nie spłoszyć zwierząt. Badacze podczas prac obliczeniowych nie wyjmą nietoperzy z kryjówek ani szczelin.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Spis ptaków ssaków i nietoperzy na potrzeby CPK”

 1. polo pisze:

  Hahahaha. Ten cały CPK to taki Miś na miarę naszych czasów.

 2. Uwe pisze:

  Zaraz będzie liczenie mrówek i Bóg wie co jeszcze.
  200 osób zatrudnionych w spółce średnie pensja 10 koła od ponad 2ch lat. ***** ***

 3. robot pisze:

  Wyrzucają nasze miliony. Ten paranoiczny pomysł nie zostanie zrealizowany.
  Policzenie zwierząt może się przydać przyrodnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły