Bynajmniej nie chodzi o ptaki. W Pruszkowie otwarto Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. W wydarzeniu wziął udział pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw rodziny, Tomasz Pitucha.

Czym jest SOWA? Strefy aktywności będą tworzyć minicetnra nauki, aby tam przenosić najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik.

Każdej z 32 placówek CNK przekaże wystawę w formie kilkunastu eksponatów do empirycznego poznawania nauki – głównie poprzez eksperymenty. Minicentra otrzymają także majsternię, czyli wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Centrum Nauki Kopernik udostępni również nowej placówce pakiet dobrych praktyk, w tym scenariusze zajęć prowadzonych w Koperniku, pomysły na wydarzenia oraz zaproponuje dołączenie do jednego z programów.

1 września SOWA została otwarta w pruszkowskiej Szkole Podstawowej nr 10. W uroczystej inauguracji placówki udział wzięli: Tomasz Pitucha – Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki, Zdzisław Sipiera – Poseł na Sejm RP, Robert Firmhofer – Dyrektor Naczelny CNK, Dorota Skrzypek – I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Paweł Makuch – Prezydent Pruszkowa, Konrad Sipiera – Wiceprezydent Pruszkowa, Krzysztof Rymuza – Starosta Powiatu Pruszkowskiego. Uroczytstość swoją obecnością uświetnili także dyrektorzy pruszkowskich placówek oświatowych, a także instytucji i jednostek organizacyjnych Pruszkowa, jak również uczniowie pruszkowskich szkół.

Placówka ma charakter otwarty. We wrześniu z jego możliwościami zapoznawana będzie kadra nauczycielska. Na październik planowane jest udostępnienie centrum dla szerszego grona zainteresowanych – informują urzędnicy z pruszkowskiego magistratu. W najbliższym czasie dostępne będą również warsztaty organizowane i prowadzone przez przeszkolonych animatorów na podstawie dotychczasowych doświadczeń z Centrum Nauki Kopernik. Będziemy na bieżąco informować o zasadach działania pruszkowskiej SOWY. – dodają.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “SOWA już w Pruszkowie [FOTO]”

 1. Bil pisze:

  Hahahah
  Zaraz ta srowa będzie zdalna . Najpierw dzieci normalnie uczyć,bo po tych wszystkich MONDROŚCIACH MEN ,wykształcili stado przygłupów, które nie wie gdzie Gdańsk a gdzie Wrocław. Ale rodzice widać niewiele mądrzejsi skoro na to pozwalają

  • Rodak pisze:

   Poseł Sipiera Wiceprezydent Sipiera… Dyrektor szkoły Sipiera…. przypadek…. nie sądzę. Czy to nie nepotyzm?

 2. robot pisze:

  Obrzydliwe zdjęcia. Młoda Sipiera prawie jak Krzysztof Rutkowski. Ale i cała reszta z ryjami do zdjęcia won. Powinien być tylko gość z CNK i prezydent a nie cała zgraja. Co to ma być ? Jaka zasługa tej zgrai ?
  Poza tym powinny być tylko dzieci. Wszystkie a nie te notabli. Ohyda.
  A że powstała ta SOWA to b. dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły