Solary również w Piastowie

Region

W szybkim tempie rośnie zainteresowanie mieszkańców naszego regionu udziałem w programie montażu kolektorów słonecznych z 85-procentową dopłatą unijną.

Uczestniczący w programie właściciele domów jednorodzinnych, płacącjedynie 15% kosztów, będą mieli szansę zamontowania na dachach domów
instalacji solarnych umożliwiających uzyskiwanie ciepłej wody
podgrzewanej energią słoneczną. Technika ta pozwala w naszym klimacie
zaoszczędzić do 60% kosztów grzania ciepłej wody użytkowej.

Jako pierwsza w powiecie pruszkowskim do udziału w programie zgłosiła się gmina Michałowice. Od grudnia deklarację przystąpienia do programu złożyło tam już ponad 700 właścicieli domów. Na wzór Michałowic z tej koncepcji chce skorzystać Pruszków, który przed dwoma tygodniami też ogłosił chęć dołączenia do programu. Władze miasta organizują w tej sprawie spotkanie informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców 31 marca o godz. 18.00 na hali Znicza.

Jak się dowiedzieliśmy, decyzję o przystąpieniu do programu podjęły również władze Piastowa. Także one planują zorganizowanie dla mieszkańców cyklu trzech spotkań informacyjnych: 8 kwietnia g. 18.00 w Gimnazjum nr 1, 10 kwietnia g. 12.00 w SP nr 1 oraz 14 kwietnia g. 18.00 w SP nr 2

O unijnych kolektorach myśli również podgrodziska gmina Żabia Wola.

Dodatkową, miłą dla nas, ciekawostką potwierdzającą atrakcyjność tego programu jest informacja, że do Michałowic dzwonił… burmistrz Zakopanego. Powołując się na informacje wyczytane w WPR(!) prosił o bliższe szczegóły dotyczące przygotowań zgłoszeniowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.