„Smogobus” niebawem w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Niedawno pisaliśmy o przyznaniu dotacji na działania ekologiczne dla samorządów z naszego regionu. Jednym z projektów było kupno tzw. :smogobusa” - mobilnego laboratorium do badań jakości powietrza na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Urząd właśnie ogłosił przetarg na dostarczenie takiego pojazdu.

Na zakup „elektryka” samorząd dostanie dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Gmina Grodzisk ogłosiła przetarg na dostawę samochodu o napędzie elektrycznym wraz z zewnętrzną ładowarką samochodową. Pojazd będzie zakupiony na potrzeby Straży Miejskiej.

Jakie są wymagania? Samochód musi być fabrycznie nowy, rocznik 2021 lub 2022. Kolor srebrny, wersja furgon o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.

W pojeździe ma być silnik elektryczny o mocy nie mniejszej niż 75 kW, a zasięg auta – powyżej 120 km. Do tego szereg innych udogodnień, jak na przykład m. manetki zmiany biegów przy kierownicy dla skrzyni automatycznej, multifunkcyjna kierownica, czy kamera cofania.Samorząd oczekuje również, że poza tym „w zestawie” będzie kabel do ładowania, minimum 4 m.

Na oferty gmina Grodzisk Mazowiecki oczekuje do 22 września. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Smogobus” niebawem w Grodzisku”

  1. Dosyć pisze:

    Kiedy to pasożytnicze towarzystwo zostanie zdelegalizowane?
    Ekolodzy wychodzą po pieniądze jak króliki z kapelusza.
    Już nawet na wojnie w Ukrainie próbują pieniądze zagarnąć, w ramach działań ekologicznych.
    Kryzys, obostrzenia, kompromisy, zaciskanie pasa, a im ciągle mało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły