Służby w jednym miejscu. W Milanówku powstanie Centrum Bezpieczeństwa.

Milanówek

Straż Miejska, Straż Pożarna i służby medyczne – te jednostki już niebawem otrzymają wspólną siedzibę. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie wybudowanie dla nich nowego obiektu.

Na budowę Centrum Bezpieczeństwa Milanówek otrzymał ponad 13,6 mln zł. Fundusze pochodzą z programu rządowego Polski Ład.

Centrum Bezpieczeństwa w Milanówku to niezwykle potrzebna i długo wyczekiwana inwestycja, która jest możliwa dzięki gigantycznej dotacji pozyskanej w wyniku ogromnego zaangażowania pracowników milanowskiego urzędu przy wielkim wsparciu służb, dla których ta inwestycja to nowa siedziba na miarę XXI wieku – podkreśla Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

Kto wybuduje Centrum? W przetargu wzięło udział jedynie konsorcjum – Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wraz z firmą Usługi Ogólnobudowlane Jerzy Cichocki. Co ciekawe konsorcjum wystąpiło w przetargu z ofertą opiewającą na 16 mln zł. Milanowski magistrat początkowo zamierzał wydać na budowę kwotę ponad 13,6 mln zł, co mogłoby zdyskwalifikować jedynego oferenta. Dlatego też urząd zdecydował o zwiększeniu kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. 12 października została podpisana umowa na realizację zadania.

Zadanie będzie realizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Całość powinna być wykonana nie później niż do 30 listopada 2024 r. Etap projektowy ma być wykonany do 8 miesięcy od dnia podpisania umowy, a budowa – 19 miesięcy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.