„Słoneczny” wraca na tory

Region

Już w pierwszą sobotę wakacji na trasę wyruszą pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” do Ustki oraz „Słoneczny – BIS” do Gdyni

„Słoneczny” będzie kursował na trasie Warszawa-Ustka-Warszawa przez 7 dni w tygodniu. Do flagowego letniego połączenia, podobnie jak w ubiegłym roku, dołączy „Słoneczny – BIS” relacji Warszawa-Gdynia. Będzie można nim pojechać w soboty, niedziele i święta. Oba pociągi będą obsługiwane przez wagony piętrowe KM firmy Bombardier. Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 czerwca.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich cieszą się popularnością wśród pasażerów z wielu powodów. – Jest wygodnie, szybko i przystępnie cenowo, czyli dokładnie tak, jak powinna wyglądać podróż na urlop. Takie podejście sprawdza się od wielu lat. Niesłabnące zainteresowanie pasażerów tymi połączeniami jest tego najlepszym dowodem.

Potwierdzają to także liczby. – W ubiegłym roku z naszych wakacyjnych połączeń skorzystało ponad 101 tys. podróżnych. To dobry wynik, pokazujący, że mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy województwa mazowieckiego wciąż chcą korzystać z naszych pociągów nad morze. Wierzę, że tegoroczna edycja stanie się równie udana, a kto wie – może pobijemy rekord sprzed czterech lat, gdy „Słonecznym” pojechało ponad 127 tys. osób – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM”.

Kursowanie „Słonecznego” i „Słonecznego – BIS”
Z uwagi na prace prowadzone przez zarządcę infrastruktury, czyli PKP PLK S.A., rozkład jazdy wakacyjnych połączeń KM ulegnie modyfikacjom. Między innymi zmieniać się będą godziny odjazdu ze stacji, na których zatrzymują się pociągi. Dodatkowo, „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” rozpoczną i zakończą bieg na stacjach: Warszawa Centralna lub Warszawa Zachodnia.

24 czerwca, 25 czerwca oraz 3 września „Słoneczny” wyruszy z Warszawy Centralnej. Natomiast w pozostałe dni pierwszym przystankiem będzie stacja Warszawa Zachodnia. Do Ustki pociąg dojedzie w ok. 6 godzin. Warto zaznaczyć, że od 26 czerwca do 18 sierpnia zakończy on trasę na stacji Warszawa Zachodnia, a w pozostałe dni – na Warszawie Centralnej.

„Słoneczny – BIS” w weekendy i dni świąteczne, pomiędzy 1 lipca a 15 sierpnia, wyruszy
z Warszawy Zachodniej, a w pozostałe soboty, niedziele i święta ze stacji Warszawa Centralna. Podróżni do Trójmiasta dostaną się w ok. 4 godziny. W przypadku powrotu, pociąg przez cały czas kursowania, zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna.

Podobnie jak w zeszłym roku, za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł, a do Trójmiasta 60 zł. Mamy też dobre informacje – oferta na trasę Słupsk – Ustka zostanie przedłużona o odcinek Słupsk – Gdynia. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla całej relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “„Słoneczny” wraca na tory”

 1. Otworzcie oczy pisze:

  Komuniści z PiS puścili pociąg i ludowi karzą się cieszyć. 75zl bilet w jedną stronę?!?!?! 6h jazdy. Doją nawet swoich 500 plusów. Żenada. A za PO kiedy jeszcze opłacało się jeździć koleją bilet nad morze kosztował średnio 35-40zl.

 2. Brwinowianin pisze:

  Ja tylko zaznaczę, że linia kolejowa ze Słupska do Ustki została reaktywowana (wybudowana od nowa ) z programu rządowego PiS, którą wcześniej za czasów PO zlikwidowano mówiąc, że …nierentowna.
  Obecnie w Ustce jest piękny nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy wybudowany 2-3 lata temu, a linia kolejowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców tworząc lokalną mikro-metropolię USTKA – SŁUPSK.
  Nie było łatwo wybudować od nowa, ponieważ linia przebiega przez tereny pagórkowate z wieloma przeprawami rzecznymi, mostami.
  Obecnie z programów rządowych PiS jest reaktywowanych wiele innych, a niegdyś za czasów tuskolandii nieopłacalnych linii kolejowych, które wówczas likwidowano. Takim najbliższym przykładem jest linia kolejowa do Zegrza , która również jest już na ukończeniu z nowymi peronami, torami itp.
  Polacy zawsze kochali podróże koleją, a czasy komunistów z PO-KO-TRZASK.-2050 to była destrukcja i zniszczenie całej sieci połączeń kolejowych w Polsce.
  Pamiętam czasy, kiedy w Warszawie w środku nocy można było wsiąść w bezpośredni pociąg do takich miejscowości jak Ruciane Nida(Mazury), Głuchołazy(opolskie) , Ostróda(Warmia) , czy Zagórz (Bieszczady)
  Niegdyś mogliśmy czuć się wolni, bo to było wspaniałe móc wsiąść w nocny pociąg na zachodnim by wysiąść rankiem np…w Ruciane Nida i poczuć zupełnie inny świat, świat ptaków, kormoranów, wody, zapachu.
  To wszystko nam odebrano za czasów Tuska , i chcę żebyście pamiętali, że tylko uczciwa Polska jest w stanie utrzymać infrastrukturę kolejową, nigdy to nie będą komuniści z PO-KO.
  Jest to apel głównie dla młodzieży, która najbardziej podatna jest na manipulacje i zakłamanie tuskolandii !
  Mówię to jako znawca tematu, były kolejarz.

  • Anonim pisze:

   Akurat niedawno rozmawiałem z kimś kto mieszka przy tej wspaniałej linii do Zegrza i nazwał tą inwestycję idiotyczną. Znaczy pomysł dobry, wykonanie bez sensu.

   • Brwinowianin pisze:

    Anonim @,
    komunistów właśnie to charakteryzuje, że krytykujecie coś co jest dobre . Bo za czasów tuska nic takiego nie miało miejsca, nie było czego nawet krytykować… więc powinniście zadać sobie pytanie, czy lepiej jest nic nie robić ale mieć poparcie polityczne ?
    Tylko jakie jest uzasadnienie takiego poparcia ?
    – Pranie podatku vat i okradanie Państwa w imię nicnieróbstwa,
    kosztem armii, państwowości, silnej Polski ?!

   • pk pisze:

    krytykować najłątwiej, jeśli wykonanie idiotyczne wg kolegi, to niech sam weźmie się do roboty i zrobi lepiej

  • olo pisze:

   brawo ! prawda nas wyzwoli !!! tylko PIS !!!

  • TakaPrawda pisze:

   Mordercy kobiet w ciąży puszczają nierentowny bydłowóz żeby dowieźć pięćsetplusy z ich bękartami na zasyfione plaże xD
   P0lacy to jednak nie mają godności…

  • Mirek pisze:

   Dodał bym jeszcze, że Tusk opylił kolejkę na Kasprowy Wierch. Nowemu właścicielowi, bodaj Niemcowi nie opłaciło się i chciał ją zlikwidować. Trzeba było odkupić.

 3. olo pisze:

  jakby jechał 3 godziny byłoby super

  • Anonim pisze:

   Jedzie, ale Pendolino, również różnica w cenie biletu. Kiedyś można było samolotem do Słupska latac, ale to zamierzchłe czasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły