Śledztwo ws. Drzewińskich będzie przedłużone

Region

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi przedłuży śledztwo w sprawie zaginięciamałżeństwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka - poinformował w środę PAP rzecznik tej prokuratury Jarosław Szubert. Wstępnie miało się ono zakończyć z końcem tego roku.

„Nadal wykonujemy szereg czynności, które wcześniej zaplanowaliśmy; weryfikujemy przyjęte przez nas wersje zdarzenia. Sprawa jest wielowątkowa i każdy z tych wątków trzeba dokładnie sprawdzić. Nie mamy wyjścia, śledztwo trzeba przedłużyć” – powiedział Szubert. Zaznaczył, że na tym etapie postępowania nic więcej na ten temat nie może powiedzieć.

Elżbieta Drzewińska zaginęła w październiku 2006 r., po wyjściu z domu w Milanówku. Jej mąż zniknął w październiku następnego roku. Motywem porwania Drzewińskich, jak podawały media, mógł być konflikt o dom, w którym mieszkało małżeństwo.

Śledztwo początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Według mediów, w postępowaniu popełniono błędy m.in. nie zabezpieczono zapisu monitoringu miejskiego, na którym widoczny miał być samochód porywaczy; nie przesłuchano także dokładnie świadków, którzy widzieli moment wciągania kobiety do samochodu.

W maju tego roku postępowanie zostało przekazane do łódzkiej prokuratury apelacyjnej. Jak wówczas informowano, przesłanką przeniesienia sprawy była „chęć przyspieszenia przebiegu postępowania przygotowawczego”. Jeszcze w styczniu tego roku ówczesny minister sprawiedliwości Andrzej Czuma (który wcześniej zajmował się sprawą jako poseł) spotkał się z synami Drzewińskich i obiecał pomoc w „ściganiu niewykrytych jeszcze sprawców i doprowadzeniu do należytego ich ukarania”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.