Skwer im. św. Jana Pawła II w Piastowie

Piastów

Rada Miejska w Piastowie uchwałą nadała nazwę jednemu ze skwerów na terenie Piastowa. Będzie on nosił imię św. Jana Pawła II.

Uchwałą nr LXIII/432/2023 z dn. 21 marca Rada Miejska w Piastowie podjęła decyzję o nadaniu imienia terenowi zieleni w Piastowie. Chodzi o fragment zieleni przy rondzie, u zbiegu ul. Warszawskiej i Al. Wojska Polskiego.

Teren ten będzie nosił nazwę „Skwer im. św. Jana Pawła II”. Uchwała ta wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Projekt został zgłoszony przez burmistrza Piastowa, Grzegorza Szuplewskiego przy poparciu grupy radnych. Rada przyjęła uchwałę jednogłośnie.

– Skwer ma zostać zagospodarowany, powstaje właśnie koncepcja terenu, który będzie zawierał zarówno uporządkowaną zieleń, jak i dawał szansę wypoczynku. Będą alejki, ławki, fontanna. Te wszystkie elementy bierzemy pod uwagę. Jest to jedyny teren, jakim dysponujemy, żeby uporządkować go, aby było to miejsce przyjazne mieszkańcom – powiedział podczas sesji Rady Miejskiej włodarz Piastowa. Zapowiedział on także przedstawienie koncepcji projektowej tego terenu. Zostanie ona zaprezentowana najpóźniej w maju.

Jak Wam podoba się przyjęta uchwała?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 60

60 odpowiedzi na “Skwer im. św. Jana Pawła II w Piastowie”

 1. takisobiepomysl pisze:

  Nadać imię można czemu nie, dla samego bólu dupu lewackich ułomków warto, ale robienie tam czegokolwiek jest bez sensu co to za relaks jak obok samochody jeżdżą i dość sporo ludzi łazi
  Dużo lepiej zrobić coś z parkiem przy ulicy Kostki no bo nie oszukujmy się on nie zachęca.
  A najlepiej to po prostu przejść się nad utratę na pęcice tam i staw jest, i lasek i ławki i ogólnie bardzo dużo miejsc gdzie można sobie usiąść, na spokojnie piwo wypić, posłuchać odgłosów natury

 2. j.stallin pisze:

  czytając wasze komusze wpisy odnoszę wrażenie że brakuje wam kolejnej dawki szczepionki na zwida 19 a nawet zwida 20 , ale nie martwcie się bo trudno jest odzyskać odporność organizmu – niedługo będziecie mieć tzw. święty spokój i żadna nie będzie wam potrzebna 😀 tyle waszego co macie za paznokciem

 3. Piastowianin pisze:

  Jeśli dobrze pamiętam, to JPII nie życzył sobie szumu wokół jego osoby, nie życzył sobie pomników itp. bzdur.
  Jeśli ktoś ma odrobinę szacunku do tego kim był (o co obecnie coraz trudniej), to powinien uszanować Jego wolę i nie stawiać Mu pomników na każdym rogu ulicy, nie nazywać każdego kamienia Jego imieniem.
  Ja pamiętam tamten dzień 2 kwietnia, pamiętam mszę na placu Piłsudskiego z której ledwo wyszedłem, pamiętam tamtą atmosferę żalu i bólu po Jego odejściu i nie potrzebuję „sralnika dla psów” na którym raz w roku spotka się parę dewotek i delegacja z UM, by o Nim pamiętać.

 4. MorganBrandonBraian pisze:

  Dają Patrona PEDOFILÓW

  • Omen pisze:

   to nie wypada, w każdej grupie są jakieś czarne owce, i nie należy wszystkich wkładać do jednego worka.

   • Denis pisze:

    To nie pojedyncze czarne owce tylko całe stado, a pasterz po cichu przemalowywał je na biało …. Powinniście raczej podjąć wyzwanie bo prawda was wyzwoli ? Nie bójcie rozmawiać się o faktach, gra na emocjach jaką uprawia kk razem PiS dzieli nasz naród

    • Gośka pisze:

     Nie oglądaj TVN bo się odrywasz i latasz. Esbeckie media założone przez konfidentów plują na Świętego, a ty masz zerowa wiedzę na ten temat. Wstyd.

     • hmm,.. pisze:

      hmm,.. błąd w rozumowaniu, to esbeckie grupy przestępcze przejęły telewizję zwaną kiedyś TV, oglądając i słuchając (to) w obecnym stadium rozkładu, sama stajesz się narzędziem rozkładu pozostałej zdrowej części naszej ojczyzny,.. tylko w latach 1950-2016 w Stanach Zjednoczonych około 6721 księży dopuściło się przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Liczba dziecięcych ofiar molestowania szacowana jest na około 18 565 osób. Piszesz o zerowej wiedzy? Po prostu jej nie masz.

 5. Agnieszka pisze:

  Bardzo dobry pomysł i szlachetny,ku Pamięci
  Ojca Świętego Polaka

 6. hmm,.. pisze:

  Teraz z każdym rządzonym przez pislamistów mieście będzie wysyp nowych ulic, placów, skwerów z nazwami księży, sióstr czy innych braciszków,.. po co? żeby jeszcze bardziej nas skłócić.

 7. turirek pisze:

  Osobiście bardzo POdoba mi się ta ustawa i jestem ZA. Żaden piastowski lewacki plebs z biednych bloków nie będzie decydował o świętości JP II !!! Gdzie były ofiary wcześniej za nim Polak został Papieżem ??? Chyba zaglądanie księżom pod sutanne im sie spodobało.

 8. slow pisze:

  watykanscy najezdzcy zrobili Polakom przez setki lat papke z mozgu. Zeby honorowac obronce pedofilow w sutannach… ot tylko dla politycznych celow 🙂 Mam nadzieje, ze Piastow kiedys w wyborach pisiorom pokaze ..|..

  • Grzegorz pisze:

   mało tego, do tej pory wmawiają że Polska przyjęła chrzest z własnej i nieprzymuszonej woli,.. gdyby Mieszko nie przyjął chrztu byłby o głowę niższy a monarchia Piastów przestałaby istnieć. 400 lat po chrzcie tysiące ludzi było zmuszanych ogniem i mieczem do przyjęcia wiary z nad Morza Martwego,..

 9. Szupli pisze:

  Dorimeeeee….

 10. Bestia z Wadowic pisze:

  Czy jest jeszcze mozliwosc zgloszenia sprzeciwu wobec uchwaly?

 11. Jama Zła pisze:

  JPierdziele… tragedia

 12. Taa pisze:

  Świętego

 13. Jagoda pisze:

  Świetna decyzja

 14. Antypapaj pisze:

  Trawa rozumiem bedzie 'żułta’ jak twarz papaja?

 15. Denis pisze:

  Opowiadają się po stronie zboków w sutannach , nie zauważają ofiar … przykro patrzeć jak wiara rozum odbiera

 16. Neon pisze:

  Teraz wszędzie z pobudek politycznych będą nobilitować obrońców zboków w sutannach . Jakoś brakuje zwykłej empatii dla ofiar, czarna mafia znowu górą. Katotaliban w akacji

 17. OLO pisze:

  Brawo !!! Święty Jan Paweł II powinien być wszędzie , każda szkoła i urząd powinny być Jego imienia !!!

  • Ignorante pisze:

   Nie zapomnij o bohatersko poległych Lechu i Marii K.

   • Polak pisze:

    Oczywiście, ze nie było żadnych bohatersko poległych. Była katastrofa lotnicza, którą spowodował brak odwagi trzech ludzi: prezydenta, generała i pilota.

 18. Mieszkanka Piastowa pisze:

  Dzieci bardziej cieszyłyby się ze skateparku niż skweru JP II przy ruchliwej ulicy

 19. ### pisze:

  skwer owszem może się nazywać im. Jana Pawła II, ale niech burmistrz nie wmawia mieszkańcom, że będą tam mogli wypocząć i się zrelaksować bo to miejsce jest najbardziej zasmrodzone w mieście, a ławeczki to chyba dla miłośników rejestracji stłuczek na tym rondzie. A tak po prawdzie gdzie jest realizacja parku przy ul. Sowińskiego – chyba poszła już w niepamięć burmistrza, a jak wygląda utrzymanie zieleni na terenach zrewitalizowanych, brud w koło i syf – to o czym my tu mówimy, ten człowiek tylko dużo obiecuje a jeszcze mniej robi …………………

 20. Anonim pisze:

  Teren był, tylko nie trzeba było sprzedawać deweloperowi, w dodatku z nagieciem dozwolonej odległości zabudowy.

 21. Gosia pisze:

  Najpierw miasto trzeba posprzątać.
  Wszędzie butelki po alkoholu.
  Zieleń nie zadbana. Smieci pełno.
  A później dopiero kolejne skwery niech powstają.
  Koszy na śmieci też brak.

 22. loki pisze:

  jest JPII mogło być Lenina albo Feliksa- krwawego Felka, więc ja się cieszę

  • robot pisze:

   Ciemna maso, jest trochę nazwisk na liście zasłużonych dla miasta Piastowa. Należało wybrać kogoś z tej listy a nie do zrzygania JPII.

 23. Dr. Huckenbush pisze:

  Zaczyna się…….

 24. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 pisze:

  Jaki zlot 🔴🏳️‍🌈 kodfili UBwateli prl ko poko i wściekłych mącić ⚡⚡⚡

 25. Jot pisze:

  Teraz bedą patroni każdego trawnika i każdej ławki. Pan Burmistrz naoglądał się za dużo tvp i postanowił coś zrobić. Bedzie coś podobnego jak mural pod wiaduktem gdzie swoje potrzeby załatwiają lokalne luje.

 26. KomsomolskajaPrawda pisze:

  A tuskolandia tak bardzo nienawidzi Polaków, że teraz pracują nad dyskredytacją Jana Pawła 2…I co ciekawe, to nasze młodsze pokolenie się ku temu skłania, żeby popierać te ich antypolskie i faszystowskie inicjatywy z PO-KO-TRZASK.2050 !

 27. robot pisze:

  Odjaniepawlić Polskę. Sam by tego chciał. Niedobrze się robi jak się człowiek rozejrzy. Wszystkie szkoły JPII, w każdej pipidówie ulice, skwery, pomniki. 800 pomników w Polsce. To chore. Świadczy o tym że poza nim nie było wielkich Polaków? Albo chociaż zasłużonych? Lokalni bohaterowie, zasłużeni powinni być patronami lokalnych miejsc.
  A poza tym: czy każde gówniane rondo zasługuje na szumną nazwę?

  • Sumienie pisze:

   Ty piszesz,mówisz ale nie myślisz.Kto ci wbił te hasła i każe to powtarzać.Dzilas jak robót,jesteś jeszcze człowiekiem?

 28. Anonim pisze:

  alejki , ławki fontanna , miejsce wypoczynku ,tuż obok dwupasmowego ronda i dróg rozprowadzających ruch drogowy po całej okolicy – bardzo dobry pomysł – a co w sprawie , równie fortunnego pomysłu starostwa odnośnie zamknięcia ulicy Studziennej dla mieszkańców Pruszkowa i stworzenia z niej prywatnej zatoki

 29. Anonim pisze:

  Będzie można deptać jak deptano godność dzieci a JP2 wyciszał

 30. ***** po pisze:

  Następna lewacka ameba od pana lamparta ⚡🔴🏳️‍🌈🐷

 31. ja pisze:

  Weźcie się lepiej za naprawę dziurawych dróg a nie budowanie nowych skwerów.

 32. zed pisze:

  niedługo się zmieni, chyba ze Piastowianie lubują się w pedofilii

 33. PIS(d)osceptyk pisze:

  Im więcej miejsc pamięci JP2, tym bardziej będziemy pamiętać o skrzywdzonych dzieciach przez księży rzymskokatolickich (celowo nie używam nazwy Kościół Katolicki).

 34. Anonim pisze:

  Im więcej miejsc pamięci JP2, tym bardziej będziemy pamiętać o skrzywdzonych dzieciach przez księży rzymskokatolickich (celowo nie używam nazwy Kościół Katolicki).

  • Pietrek Koźlarz pisze:

   To wysypisko śmieci nazwali skwerem???
   Nie ma już autorutetów i wielkich Polaków???
   Albo JP2 albo Lechu Kaczyński!
   A może skwer imienia syfu brudu arogancji kolesiostwa niegospodarności i partyjnego betonu Piastowskiego???

 35. Lol pope pisze:

  Nie podoba mi się ta ustawa, sami wiecie dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły