Skręt na Nową Wieś po nowemu. Wybrali projektanta

Region

Władze gminy Michałowice wybrały firmę, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji projektowej potrzebnej do ustawienia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dw 719 i ul. Głównej.

Przypomnijmy. Droga wojewódzka nr 719 to jedno z głównych połączeń drogowych Pruszkowa, Nowej Wsi, Otrębus, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. Po wyjeździe z Pruszkowa droga z dwóch zwęża się do jednego pasa. I tu zaczynają się problemy.

O ile jeszcze skręt w kierunku Komorowa ułatwia sygnalizacja świetlana, to „wąskie gardło” tworzy się kilkaset metrów dalej na skręcie na Nową Wieś. Kierowcy skręcający w lewo w trakcie oczekiwania na możliwość przejazdu blokują pas w kierunku Grodziska i tworzy się korek.

Władze gminy Michałowice chcą rozwiązać ten problem. Jak? Wydzielając na drodze dedykowany pas do skrętu w lewo i ustawiając sygnalizację świetlną. Urząd wybrał już wykonawcę prac projektowo-kosztorysowych. Dokumentacje przygotuje firma APJ Obsługa Inwestycji Piotr Kurzych z Pruszkowa. Koszt? Niewiele ponad 307 tys. Zł.

Warto podkreślić, że dodatkowy pas oraz sygnalizacja świetlna to nie wszystko. Projekt obejmie również dokumentację potrzebną do budowy chodnika lub ciągu pieszo-rowerowego między ulicami Główną i Brzozową, co zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskania zgody na realizację inwestycji. Wstępna koncepcja przebudowy i organizacji ruchu ma być gotowa w ciągu zaledwie trzech tygodni od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.