Skonfiskowano 2,5 tysiąca paczek papierosów

Region

Proceder handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi na giełdzie rolno-spożywczej w Broniszach wykryli funkcjonariusze policji ze Starych Babic. Udało się zatrzymać trzy osoby, które najprawdopodobniej są związane ze sprawą.

Policjanci z komendy w Starych Babicach wczesnym rankiem zjawili się na giełdzie rolno-spożywczej w Broniszach. Ze zgromadzonych materiałów operacyjnych wynikało, że na jednym ze stoisk sprzedawane są papierosy bez polskiej akcyzy. Sprzedawczyni była zaskoczona interwencją policjantów. Funkcjonariusze po przeszukaniu stoiska ujawnili prawie 1 600 paczek nielegalnych papierosów.

W tym samym czasie inna załoga policji podjęła się przeszukania miejsca zamieszkania właściciela stoiska. Tym razem zabezpieczono blisko 1 000 paczek z wyrobami tytoniowymi różnych marek. Dodatkowo znaleziono również 10 litrów alkoholu bez polskiej akcyzy.

Funkcjonariusze łącznie przejęli 2 500 paczek papierosów oraz 10 litrów alkoholu. Do wyjaśnienia zatrzymano trzy osoby. Obecnie sprawa została przekazana do wydziału dochodzeniowo-śledczego w Starych Babicach. Za przechowywanie towaru bez polskich znaków akcyzowych grozi kara do 9 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.