Seniorzy zgarnęli kasę

Region

Władze Mazowsza doskonale wiedzą, jak ważne jest wsparcie inwestycji realizowanych przez lokalne samorządy. Dlatego część środków z budżetu województwa została przeznaczona dla… seniorów.

A dokładniej na inicjatywy realizowane przez lokalne rady seniorów. — Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu 35 projektów, na których realizację przeznaczyli 642,7 tys. zł. To działania wspierające rozwój rad seniorów i ich inicjatywy, takie jak m.in. organizacja dni seniora, szkolenia z dostępności cyfrowej czy kampanie promujące zdrowie i aktywność fizyczną osób starszych. Wsparcie w wysokości blisko 108 tys. zł trafi także do 6 rad seniorów z subregionu warszawskiego zachodniego – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

W gronie beneficjentów znalazły się aż trzy rady seniorów z naszego regionu. Do Pruszkowa trafią środki na sfinansowanie projektu „Dobre pomysły Pruszkowskiej Rady Seniorów”. Mowa tu o 20 tys. zł, które zostaną przeznaczone na warsztaty dla członków Rady Seniorów z zakresu komunikacji, dobrych praktyk i kompetencji radnych, spotkania z mieszkańcami w lokalnych klubach seniora czy organizację pierwszego pruszkowskiego forum inicjatyw senioralnych.

Do gminy Nadarzyn również trafi aż 20 tys. na realizację projektu „Seniorze życie jest tylko jedno – dbaj o nie”. Natomiast Rada Seniorów z Grodziska Mazowieckiego otrzyma niespełna 20 tys. zł na „Bank inicjatyw Gminnej Rady Seniorów w Grodzisku Mazowieckim na rok 2022”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Seniorzy zgarnęli kasę”

  1. zgred pisze:

    Nasi seniorzy mogą pomarzyć żeby wyglądać tak jak ci Niemiaszkowie ze zdjęcia i tak się czuć. 20 tys to oni mają miesięcznie na łebka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły