Seniorzy nareszcie mają swoje miejsce

Pruszków

9 grudnia został otwarty Klub „Senior+”. Powstał on z myślą o osobach powyżej 60 roku życia.

Czym jest Klub „Senior 60+”? To miejsce integracji i spotkań seniorów w wieku powyżej 60 lat. Tutaj zdobywają także nowe umiejętności i poszerzają swoje zainteresowania.

Klub od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, co zauważył Prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch – Cieszy mnie otwartość i chęć działania pruszkowskich seniorów. Klub „Senior +” powstał z myślą o osobach w wieku 60+. Życzę, aby to miejsce służyło Państwu i było źródłem wszelkiej radości.

Siedziba Klubu mieści się w lokalu przy ul. Kubusia Puchatka. Przeprowadzony został tam gruntowny remont. Teraz seniorzy mogą korzystać w nim z nowej sali zajęć, wyposażonego aneksu kuchennego, toalet (w tym również dla osób z niepełnosprawnościami) i szatni. Znalazło się tu też pomieszczenie dla personelu. Klub “Senior +” został wyposażony w meble i sprzęt. Stworzyliśmy warunki, w których seniorzy mogą spotykać się i integrować – dodaje Zastępca Prezydenta Pruszkowa, Konrad Sipiera.

Zadanie to otrzymało dofinansowanie. Dotacja wyniosła 200 tys. zł i pochodziła z programu „SENIOR+” na lata 2021-2025.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.