Sejm zmienił termin wyborów samorządowych

Region

Sejm w trakcie czwartkowego posiedzenia przegłosował projekt uchwały autorstwa PiS, który zakładał wydłużenie kadencji samorządów. Termin wyborów samorządowych został ustalony na 30 kwietnia 2024 r.

Skąd pomysł na przesunięcie wyborów? Prawo i Sprawiedliwość już wcześniej „namieszało” w kalendarzu wyborczym. Jak? Wydłużając kadencję władz samorządowych i rad powiatów, miast i gmin z 4 do pięciu lat. Efekt jest taki, że wybory samorządowe zgodnie z kalendarzem wypadają na jesieni 2023 r. Kłopot w tym, że w tym samym czasie mają odbyć się wybory parlamentarne.

Według PiS to właśnie przesłanka do przesunięcia wyborów samorządowych o pół roku. Argument mógłby wydawać się sensowny. Jest jednak jedno „ale”. Na wiosnę 2024 przypada termin wyborów… do parlamentu europejskiego.

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie przegłosowali projekt ustawy autorstwa PiS, zakładający wydłużenie kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku. Głosowało 441 posłów. Za przyjęciem projektu opowiedziało się 231 parlamentarzystów, przeciw – 209. Jeden poseł wstrzymał się od głosu. Wcześniej większość sejmowa nie zgodziła się na odrzucenie projektu, o co wnosiła opozycja. Ustawa teraz trafi do Senatu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Sejm zmienił termin wyborów samorządowych”

 1. Kostucha pisze:

  Jarek opóźnia swój marsz do urny. Ale urna przyjdzie do niego.

 2. ORBAN pisze:

  Sie ma Brwinowianin. Dlaczego tak się burzysz? Chyba,że byłeś w ekipie zamawiającej respiratory,maseczki,węgiel i inne dobra dla polaków,to wtedy Twoje oburzenie będzie zasadne.PS. A w wyborach kopertowych miałeś być może mężem zaufania? Jeśli tak,to Twój wpis jest też zrozumiały.Pozdrowienia dla Twojego idola z Żoliborza.

 3. ToTylkoJa pisze:

  „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!” -Władysław Gomułka.

 4. Brwinowianin pisze:

  CO ZA PROSTACKI TEKST !
  Mieszają tylko antypolacy i spadkobiercy komunistycznej Polski PRL-U z tzw. totalnej opozycji, czyli PO-KO-TRZASK.2050 !
  To bardzo dobra decyzja !
  Ludzie są zmęczeni co i raz wyborami, w ogóle polityką więc jeden zbliżony termin jest jak najbardziej pozytywnym posunięciem

 5. paca pisze:

  Kolejny stand up gdzieś w powiatowej Polsce.
  „Lokalni mieszkańcy” pytają Kaczyńskiego:
  – Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego, odnowionej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej?
  – Bezapelacyjnie, do samego końca… mojego lub jej…

 6. Qkiz pisze:

  Miałem być przeciw ale prezes znowu zrobił ze mnie szmatę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły