Ścieżka pieszo-rowerowa w Książenicach pod znakiem zapytania

Grodzisk Maz.

Powiat grodziski ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego w Książenicach. Zgłosiło się wielu chętnych, jednak z ofertami znacznie przekraczającymi założony budżet.

Przypomnijmy: powiat grodziski zaplanował budowę ciągu pieszo-rowerowego w Książenicach. Ma on powstać wzdłuż ul. Owocowej, na fragmencie od ul. Mazowieckiej do Jabłoniowej. Zaplanowano na nim nawierzchnię z betonu asfaltowego. Do tego miały powstać nowe zjazdy do posesji z kostki betonowej, budowa kanału technologocznego. Projekt wymaga wycięcia 533 drzew, usunięcia kolizji z siecią elektroenergetyczną i siecią teletechniczną.

Do przetargu przystąpiło siedmiu chętnych, jednak wszystkie oferty znacznie przewyższyły założony budżet w wysokości ponad 2,9 mln zł. Najniższa oferta była o pół miliona wyższa. Najwyższa oferta była prawie dwukrotnie wyższa. Aby uniknąć ponownego przetargu, powiat powinien zdecydować się zwiększyć budżet na wykonanie tego zadania.

Całość powinna zostać zrealizowana w ciągu 8 miesięcy od dnia podpisania umowy

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Ścieżka pieszo-rowerowa w Książenicach pod znakiem zapytania”

 1. Robert Boniecki pisze:

  Czytając komentarze odniosę się tym bardziej do tematu. Nie ma znaczenia kto tam mieszka i jaki stan czystości mają te ścieżki rowerowe w czasie ich eksploatacji. Są potrzebne wszystkim bo dają wytchnienie i robią dobrze dla wspólnego spędzania czasu wolnego rodzinom i wszystkim. Niech te ścieżki powstają i tworzą własną sieć drogową.

 2. Paca pisze:

  Tam mieszkajo bogaci ludzie. Nie jezdzo rowerami tylko autami i to leganckimi… Ścieżki to się robi dla plebsu co dojeżdża do roboty na rowerze…

 3. na resorach pisze:

  Takie ścieżki to nieporozumienie, ciągle tylko góra – dół – góra – dół…jakby nie można było zrobić inaczej. I tak w całym kraju to wyglądają

 4. Brwinowiwnin pisze:

  I dobrze, bo rowerzyści nie lubią ścieżek rowerowych ponieważ nigdy potem nie są sprzątane.
  Jak chcecie jeździć po piasku , kamyczkach, szkłach to proszę bardzo, ale jadąc kolarzówką na ciśnieniu 7bar od razu by poszła opona, której koszt często odpowiada kosztowi ceny nowej opony samochodowej (taki absurdzik)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły