Sąd wydał postanowienie w sprawie agresywnych nastolatków

Pruszków

Grupa nastolatków pobiła swojego kolegę. Napastnicy bili i poniżali poszkodowanego. Wszystko uwiecznili na filmach. Teraz w sprawie sześciorga nastolatków postanowienie wydał sąd.

W poniedziałek w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie odbyło się posiedzenie niejawne w sprawie sześciu nieletnich zatrzymanych po pobiciu nastolatka. Policja wnioskowała o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia ich w schronisku dla nieletnich.

– Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich umieszczając ich na okres trzech miesięcy – poinformowała PAP rzeczniczka ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wioletta Iwańczuk.

Dodatkowo sąd wydał postanowienie o wszczęciu postępowania w dwóch sprawach, przy czym obie zostały połączone.

Przypomnijmy. Kilka dni temu w sieci pojawiły się nagrania jak grupa nastolatków znęca się nad młodym chłopakiem. Na nagraniach widać jak grupa nastolatków kopie leżącego chłopca. Napastnicy poniżają go. Kolejne nagranie jest dłuższe tam słychać jak jedna z dziewczyn mówi, że pokrzywdzony chłopak ma podbite oko. Jeden z napastników mówi wtedy „ Ja go tylko dusiłem dzisiaj”. Chłopiec jest poniżany ma przepraszać na kolanach. Jedna z dziewczyn rozkazuje chłopcu. Każde pocałować się w rękę. Gdy ten to robi otrzymuje uderzenie w głowę. Napastnicy grożą chłopakowi, wymuszają papieros, sprawdzają telefon. Nastoletni napastnicy zostają zatrzymani. To sześć osób w wieku 14-16 lat. Trójka z nich już wcześniej pobiła nieletniego. Do zdarzenia miało dojść pod koniec lutego. Jedna z osób sama zgłosiła się na komendę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 38

38 odpowiedzi na “Sąd wydał postanowienie w sprawie agresywnych nastolatków”

 1. stanisław anioł pisze:

  brawo ! idą wybory to i sukcesy muszą być ! a co było robione do tej pory ? nie było podobnych zdarzeń ? rodzice nic nie widzieli na ciałach swoich dzieci np sińców itp ?? kiedyś mój syn miał podobne zdarzenie i – rodzice zbira do chwili obecnej są ciągani po sądach za oszustwa vat itp. (tzw. nowo bogaci ;-)) ) niedługo komornik im wejdzie na hipotekę a ja ? co jakiś czas pomagam prokuraturze dając nowe ” njusy ” o ich działalności . aż do chwili aż kochana rodzinka wyląduje w noclegowni dla bezdomnych 😀 prawo jest jakie jest , a wy walczcie o swoją rodzinę w dowolny sposób . jak nie kijem to pałką , albo – sposobem to mrówka słonia jak to mówił sofronow ;-))

 2. mary pisze:

  Prosimy aby czasem Policja odwiedziła osiedle Broniewskiego 28, rośnie młodociana patologia wspierana przez rodziców, którzy zamiast dawać przykład chlają wieczorami piwo na ławeczkach. Dno!

 3. mary pisze:

  Prosimy aby czasem Policja odwiedziła osiedle Broniewskiego 28, rośnie młodociana patologia wspierana przez rodziców, którzy zamiast dawać przykład chlają wieczorami piwo na ławeczkach.

 4. ks. Józef pisze:

  Zgrzeszyli ale kto nie ma pokus. Ważne żeby przyszli się wyspowiadać. A skrzywdzone mu ku pocieszeniu: cierpienie zbliża do Boga. Módl się.

 5. turirek pisze:

  Pruszkowska młodzież z os. Broniewskiego 28 i ul.Studziennej to następcy biedoty, łobuzerii i patologii w regionie. Niestety, zero wychowania 🙁

  • Paweł Michał pisze:

   na Broniewskiego i Studziennej powinni zrobić getto dla dzieci patologicznych i ich rodziców

 6. Anonim pisze:

  Nic się nie zmieni dopóki będą gówniarze bezkarni tak jak jest teraz bo takie mamy prawo w naszym kraju i czas najwyższy by Ziobro to zmienił bo inaczej to będzie jeszcze gorzej

 7. Magda pisze:

  Są w schronisku dla nieletnich? A przed kim/czym ich chronią?

 8. robot pisze:

  Gdyby zbadać genetycznie tę hołotę to pewnie wyszłyby ruskie geny. Szkoda że nie można ich wysłać do Bachmutu

 9. Edyta pisze:

  Ktoś wychował takie bydło.
  Kto?

 10. Asachali pisze:

  Poczekam jestem cierpliwy miejsce w lesie czeka

 11. Asachali pisze:

  Ja ich znajdę i zakopie iak inych

 12. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Najgorsze jest to, że ten poniżany chłopak będzie mieć traumę psychiczną przez następne 20 lat…Każda grupka młodych osób idąca ulicą z naprzeciwka wywoływać będzie u niego paraliż , drżenie, strach.
  Dlatego uważam, że wszyscy agresorzy powinni zostać potraktowani bardzo surowo , bo oni paradoksalnie pozostaną zdrowi psychicznie pomimo ich patologicznego zachowania.

 13. fdgf pisze:

  widze że w ciągu 20 lat w pruszkowie nic się nie zmieniło, studzienna najbardziej patoulica w mieście, zaraz po stalowej osiedlu prusa

 14. Marian pisze:

  Skąd w młodych ludziach tyle nienawiści to jest patologia.Nie znam pokrzywdzonego chłopaka ale życzę mu zdrowia a oprawcom długiego pobytu w ośrodkach wychowawczych.Brak słów i tłumaczeń to wynosi się z domu dziewczyny też są winne nie ma tłumaczenia że tylko nagrywała.

  • Anonim pisze:

   Bieda sprawia że nie stać ich na sport, gry, spotkania inne niż nachalnie się byle czym to się wyładowują jak zwierzęta.

 15. Zwierzęta pisze:

  Pod publiczkę po sprawę tak nagłośniono nie dostali tylko pouczenia i nie zostali puszczeni do domów

  • Wpr pisze:

   Mają szczęście że nie są pełnoletni, tak sprawę nagłośniono że na pewno poszli by siedzieć

   • Znajoma pisze:

    A szkoda powinni siedzieć a współwięźniowie umilili by im ten czas.Za znęty sami wymierzaja kary.

 16. polo pisze:

  Skąd ta latorośl? Studzienna? Rodzice pewnie dumni….

 17. Ula pisze:

  Teraz za kratami niech pokażą jakie z nich cwaniaki ha ha a tak swoją drogą ciekawe jakie byłyby ruchy prokuratury i sądu gdyby sprawa nie została tak nagłośniona …

  • rozen pisze:

   Właśnie. Takie sprawy należy nagłaśniać. Poza tym, jako były ławnik, uważam i gdybym był w składzie orzekającym tak bym wnioskował na naradzie, że w tak drastycznych wydarzeniach należy przyjąć do wiadomości i wyrokować zgodnie z wnioskami Policji, żeby nic nie umknęło z pola widzenia, żeby sprawa po drodze się nie „rozmyła”.

  • Jacenty pisze:

   Jakimi kratami? Trafili do schroniska a nie do Aresztu Śledczego

 18. Łazarz pisze:

  Część odpowiedzialności za to zdarzenie spada na Kaczyńskiego. Wszyscy wiedzą że nie ma policjantów do interwencji nie tylko w Pruszkowie. Za to na jego kabaret objazdowy jeżdżą setki funkcjonariuszy.

  • Anonim pisze:

   I na ciebie bo mogłeś tam być i zapobiec (ależ dzban)

  • zapora pisze:

   Łazarz ty naprawdę jesteś łazęgą potomku czerwonoarmisty twój szfab tusk policje likwidował – wszyscy to wiedzą – prócz ciebie matole!

  • tumilas pisze:

   Oczywiście, że za to co się stało odpowiada w całości Kaczyński. Też tak myślę. I za tę przykrą ulewę wczorajszą także odpowiada Kaczyński, bo któż jak nie on? Puk puk w biedną głowinę, halo jest tam coś oprócz wrodzonej pustki?

  • Ł. pisze:

   Jak widać poniżej pisowskim aparatczykom obca jest logika i zdrowy rozsądek.

 19. Anonim pisze:

  Trzeba powtórki, żeby ewentualnie coś się zadziało. Żenada naszej policji.

 20. robot pisze:

  Prawo powinno być takie: wyrok np. 5 lat, do pełnoletności w poprawczaku, reszta w więzieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły