Są wyniki referendum w Baranowie

Baranów

Gmina Baranów opublikowała wyniki referendum dotyczącego Centralnego Portu Komunikacyjnego. 84 procent mieszkańców opowiedziało się na „nie”.

W referendum pojawiły się dwa pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego na obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez Rząd RP mieszkańcom gminy Baranów w zawiązku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego?”.

Na pierwsze z pytań na „tak” odpowiedziało 322 osoby, natomiast na „nie” 1555. Oznacza to, że 84 proc. głosujących nie chce lotniska na terenie swojej gminy. Natomiast aż 94,2 proc. osób uznało, że warunki rozliczeń nie są korzystne.

W referendum wzięło udział 1932 mieszkańców, a uprawnionych do głosowania było 4120. Oznacza to, że frekwencja wynosiła 47 proc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.