Są plany na nowe tereny rekreacyjne w Michałowicach

18 października odbyło się spotkanie w sprawie zagospodarowania terenów wokół zbiorników retencyjnych w Michałowicach. Urząd Gminy ogłosił swoje plany.

Zbiorniki wodne w Michałowicach są położone wzdłuż rzeki Raszynki, tuż przy Klubie Golfowym i Boulodromie w Michałowicach. Można dojechać do nich rowerem niedawno wybudowaną ścieżką rowerową od strony Pęcic. Jest także możliwość dojechania tam autem od strony al. Topolowej. Już teraz to świetne miejsce do spacerowania, czy rowerowych wycieczek. Gmina jednak chce wycisnąć z niego trochę więcej.

Tereny rekreacyjne będą jak najbliższe naturze. Projekt zakłada zachowanie naturalnego charakteru obiektu, dodatkowe nasadzenia roślin rodzimych – takich, które już tu występują. Do elementów małej architektury wykorzystane będą naturalne materiały. Cały teren będzie podzielony na części, którym nadane zostaną konkretne funkcje.

Co pojawi się na tym terenie? Będzie dużo drewnianych ławek i koszy na śmieci. Pojawią się instalacje z wikliny – altany i tunele oraz kompozycje w kształcie zwierząt: żurawi, dzików, zajęcy, czy lisów. Zaplanowano też drewniane instalacje – kółko i krzyżyk, dzwonki, proca, liczydło, bębny. Urozmaiceniem całości mają być kamienne rzeźby. Dla miłośników aktywnego spędzania czasu zaplanowano słupki do siatkówki i hamaki. W trosce o najmniejszą faunę pojawią się budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów.

Na całym terenie poprowadzone będą ścieżki i alejki: drewniane i mineralne z obramowaniem z ciętego otoczaka. Pojawi się też dyskretne oświetlenie kierunkowe.

Obecna zieleń będzie uzupełniona. Dosadzonych ma być 114 sztuk drzew – m. in. klon, brzoza, jesion, topola. Będą też nowe nasadzenia krzewów, np. kaliny, dereni, bzu czarnego. Nowe rośliny pojawią się u brzegu zbiorników – będą to m. in. kosaćce, mięta, wiązówka, śmiałek, czy bodziszek. Oko cieszyć będzie łąka kwietna i trawnik z kwiatami.

O planach gminy, odnoszących się do michałowickich zbiorników oraz ich realizacjach będziemy informować Was na bieżąco. Szczegóły planów znajdziecie w prezentacji – do pobrania tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Są plany na nowe tereny rekreacyjne w Michałowicach”

 1. loza@szydercuff pisze:

  Jedną grande robote wykonali w Komorowie (zalew)

 2. Zapora pisze:

  Przy tych propozycjach to to zbiornik w Komorowie to sadzawka zarastające chawstami i z brakiem dosťępu do niej , to jest WSTYD dla gminy i kompromitacja z iego zagoapodarowaniem i dostępem !

  • none pisze:

   W Komorowie właśnie trwają prace nad ułożeniem utwardzonej ścieżki wokół całego zbiornika. A dojazd jest z obydwu stron (od strony Marii Dąbrowskiej oraz Komorowskiej), więc bez przesady z tym brakiem dostępu.

   • Zapra pisze:

    None nie wiem jak bèdziesz po tym utwardzeniu chodził to są kamienie dobre żeby samochody po tym jeżdziły, a nie ludzie chodzili. Chodzi o dostęp od strony ul. Bugaj! A w ogole nie znasz tematu to nie zabieraj głosu w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły