Są chętni na zagospodarowanie terenu wzdłuż ul. Niecałej

Pruszków

Urząd Miasta Pruszkowa w drugiej połowie września ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych przy ul. Niecałej. 3 października minął termin składania ofert – na czterech chętnych, tylko jeden spełnia warunki.

Przypomnijmy: wykonawca, który wygra przetarg, będzie zobowiązany do dostarczenia 993 sztuk roślin i posadzenie ich w wyznaczonych miejscach. Jakie nowe rośliny pojawią się w centrum Pruszkowa? To głównie krzewy: hortensje, tawuły i krzewuszka cudowna, trawy: miskanty i rozplenica japońska oraz byliny: jeżówka purpurowa. To nie wszystko – wykonawca będzie musiał przeprowadzić rekultywację trawników oraz posiać nową trawę. Na realizację zadania będzie 45 dni.

Do przetargu przystąpiły 4 firmy: z Inowrocławia, Ożarowa Mazowieckiego, Warszawy i Pruszkowa. Rozpiętość cenowa ofert była duża – od 26 do 111 tys. zł. Pruszkowski magistrat zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję ponad 28,5 tys. zł. Wygląda na to, że tylko jedna firma spełnia to kryterium, jednak brak jest jeszcze odpowiedniego komunikatu na ten temat. O decyzji urzędu poinformujemy Was jak tylko pojawią się informacje w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.