Są chętni na przebudowę skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z Niepodległości

Pruszków

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na przebudowę DW 719 w Pruszkowie. Są chętni do realizacji tego zadania, jednak oferty znacznie przewyższają założony budżet.

MZDW w czerwcu ogłosiło przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 719. Realnie chodzi o przebudowę jednego z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Pruszkowie – ul. Wojska Polskiego i Niepodległości

Skrzyżowanie miałoby zyskać dodatkowy pas do skrętu w lewo dla jadących w stronę Grodziska oraz w stronę Warszawy. Dodatkowy pas pojawiłby się także na ul. Niepodległości przed skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego – wówczas na tym odcinku ul. Niepodległości byłyby trzy pasy – po jednym do skrętu w prawo lub w lewo i jeden do jazdy na wprost. Przebudowa ta zakłada poszerzenie jezdni, przy jednoczesnej częściowej likwidacji pasa zieleni znajdującego się w okolicy skrzyżowania.

Na realizację zadania wykonawca miałby 14 miesięcy z zastrzeżeniem, że 50% budowy zostanie zrealizowana po 7 miesiącach od dnia podpisania umowy. Budżet zarezerwowany na tę inwestycję wyniósł prawie 11 mln zł.

Do postępowania przystąpiły cztery firmy, jednak każda z ofert znacząco przewyższa założony budżet. Najniższa z nich opiewa na niemal 12 mln zł, najwyższa – ponad 15,5 mln zł. Urząd nie wydał jeszcze decyzji w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.