Są chętni na projekt przebudowy dróg 718 i 719

Region

Drogowcy z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich po raz kolejny ogłosili przetarg na wykonanie projektu przebudowy dróg 718 i 719. Tym razem chętnych nie brakuje.

Aż sześć ofert zostało złożonych do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DW 718 od węzła autostrady A2 . „Pruszków” do skrzyżowania DW 719 z ul. Partyzantów oraz rozbudowy DW 719 od skrzyżowania z ul. Partyzantów do granicy Warszawy. Poprzednie trzy postępowania trzeba było unieważnić z powodu zbyt wysokich cen złożonych ofert.

Tym razem jest jednak inaczej. Dwie spośród sześciu ofert mieszczą się w budżecie jaki drogowcy przeinaczyli na realizację tego zadania. MZDW na wykonanie dokumentacji chce maksymalnie wydać 7,7 mln zł. Tymczasem najniższa oferta złożona przez firmę Europrojekt Gdańska S.A opiewa na niespełna… 4 mln zł. Kolejna oferta, która mieści się w budżecie zadania to oferta Value Engineering sp. z o.o. z Warszawy, która opiewa na prawie 6, 7 mln zł.

Teraz drogowcy sprawdzą wszystkie złożone do przetargu wyceny i wybiorą najkorzystniejszą. Jeśli postępowanie uda się rozstrzygnąć to wybrana w przetargu firma będzie miała 37 miesięcy na wykonanie dokumentacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.