Są chętni na modernizację placu zabaw

Pruszków

Aż osiem firm zgłosiło się do przetargu na modernizację placu zabaw przy ul. Tadeusza w Pruszkowie. Dobra wiadomość jest taka, że kilka ofert jest poniżej zakładanego budżetu.

Plac zabaw przy ul. Tadeusza na pruszkowskiej Ostoi przejdzie modernizację. Co pojawi się w tym miejscu? Zaplanowano montaż nowych urządzeń do zabawy, będą to m.in. karuzela integracyjna, huśtawka integracyjna, piaskownica na stoliku, do której można podjechać wózkiem, domek ze zjeżdżalnią i linami do wspinania, platforma wielofunkcyjna, tablice edukacyjne (w tym tablica z cyframi w alfabecie Braille’a) i urządzenia sprawnościowe. Zaplanowano także ławkę z przewijakiem, stojaki na rowery, kolorowe ławki oraz kosze.

Na terenie będzie zasiana nowa trawa, pojawią się rośliny sensoryczne – o silnym zapachu, jak lawenda, jaśminowiec, piwonia czy bez. Będą one sprzyjały odczuwaniu przestrzeni przez osoby z niepełnosprawnościami i pozytywnie wpływały na zmysł węchu i dotyku. Na placu zabaw zaplanowano też nawierzchnię bezpieczną oraz płyty chodnikowe z wypustkami.

Pruszkowski magistrat poznał już oferty firm zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia. Miasto na tę inwestycję chce wydać prawie 669 tys. zł. Spośród aż ośmiu złożonych w przetargu ofert dwie mieszczą się w zakładanym budżecie. Wiele wskazuje więc na to, że uda się wyłonić wykonawcę.

Co ciekawe modernizacja placu zabaw przy ul. Tadeusza ma zostać wykonana w ekspresowym tempie. Na realizację wszystkich prac wybrana w przetargu firma będzie miała zaledwie 12 tygodni od momentu podpisania umowy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Są chętni na modernizację placu zabaw”

  1. ala pisze:

    Kiedy w Parku Żwirowisko zamontują na wszystkich stalowych konstrukcjach imitujących ławki deski, na których będzie można normalnie usiąść ?
    K I E D Y ?

  2. 🐷 pisze:

    Czy górka zostaje? Moze będzie powiększona? Gdy czasem w zime spadnie śnieg, ta górka daje dzieciakom dużo radości. Zreszta nie tylko w zimę i nie tylko ta przy Tadeusza, więc fajnie jakby zostala? Gorek na placach zabaw w Pruszkowie jest bardzo malo.
    ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11353

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8911

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8403

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16