Rzucali kamieniami w okolicach torów PKP

Region

W ocenie policji świętowanie przez młodzież pierwszego dnia wiosny wtym roku przebiegło wyjątkowo spokojnie. Zdarzył się jednak jeden incydent, który trzeba odnotować.

W ostatnich dniach policja zarówno w Pruszkowie, jak i Grodzisku nie zatrzymała żadnego nieletniego. W Pruszkowie funkcjonariusze wylegitymowali 45 młodych ludzi i dokonali 30 kontroli miejsc, w których typowali przebywanie nieletnich. Zwykle kontrole te przeprowadzane były w czasie, w którym młodzi ludzie powinni być w szkołach, czyli w piątek i poniedziałek.

– Nie było żadnych incydentów. Młodzież zachowywała się spokojnie i grzecznie – powiedziała nam Dorota Nowak, oficer prasowy pruszkowskiej policji. Według policji taka sytuacja spowodowana była tym, że pierwszy dzień wiosny przypadał na niedzielę. W poniedziałek z kolei rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży.

Wyjątkowo spokojnie te dni wyglądały również w Grodzisku. Młodzi ludzie zostali wylegitymowani siedem razy. Interwencje policji dotyczyły głównie zakłócania ciszy nocnej. W jednym przypadku młodzież zachowywała się bardziej bezmyślnie.

– Mieliśmy przypadek rzucania kamieniami w okolicach torów PKP. Celem grupy młodzieży na szczęście nie był żaden pociąg – zdradziła nam oficer prasowy, Katarzyna Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.