Rządowe dofinansowanie dla brwinowskiej komunikacji miejskiej

Brwinów

Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na utrzymanie linii autobusowych. Dotacja objęła wszystkie linie – od B1 do B11.

Dopłata pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. To dofinansowanie w wysokości prawie 1,2 mln zł zostanie przeznaczone na funkcjonowanie linii autobusowych o łącznej długości 247,2 km.

Pieniądze z dotacji pomogą utrzymać dotychczasowe połączenia autobusowe komunikacji miejskiej. Dzięki nim mieszkańcy Brwinowa mają ułatwiony dojazd do szkoły, pracy, ośrodków zdrowia itp.

Obowiązująca stawka dopłaty wyniesie nie więcej niż 3 zł do jednego wozokilometra. Zgodnie z przepisami, gmina będzie finansowała część ceny usługi na danej linii autobusowej w wysokości minimum 10% ze środków własnych – informuje brwinowski magistrat.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych to rządowy program wspierający samorządy w organizowaniu transportu publicznego. W tym roku województwo mazowieckie do rozdysponowania na ten cel miało ponad 67,5 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rządowe dofinansowanie dla brwinowskiej komunikacji miejskiej”

  1. KomsomolskajaPrawda pisze:

    Przeciwnicy rządu PiS i tak będą go hejtowac i wychodzić na „protesty” organizowane przez antypolskie ugrupowania typu – PO-KO-TRZASK.-2050-NOWOCZESNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły